SİYASET
Giriş Tarihi : 08-03-2023 14:33

Sücü Tekkale köyünde incelemelerde bulundu

Sücü Tekkale köyünde incelemelerde bulundu

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Talip Sücü Yusufeli’nin Tekkale köyüne giderek incelemelerde bulundu.

Sücü Tekkale köyünden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yusufeli’nin Tekkale Köyündeyiz. Yeni yerleşim yerinin yeni Tekkale köyündeyiz. Yetkililerimiz, devletimiz Tekkale köyüne yeni evler yaptı. Çelikten evler yaptı fakat bu evler yapıldı bu kadar da masraf edildi gerçekten de muazzam bir masraf var gerçekten malzemeden kaçılmamış devletimiz var gücü ile buraya odaklanmış fakat yetkilileri denetleme kurulu yok. İş güvenlik uzmanları burada değiller mi hiç mi uğramadılar. Bu şirketlerin iş güvenlik uzmanları yok mu.

Burada durulacak evler yapılırken burada insanlar yaşayacak yerde evler yapılıyor fakat denetleme olmayınca sonu düşünülmemiş. Sadece konutlar yapılmış insanlara teslim edilmiş. Taşlar gelip eve vurmuş, yandaki evlere gelip vuran taşlar var.

Dolayısı ile burada bir can güvenliği yok. Ve burada insanları adeta ölüme mahkum etmişler gibi. Gerçekten çok yazık. İnsanlar nasıl uyuyacak evlerinde, nasıl burada duracaklar. Daha öncesinden gelip önlem alınabilirdi.  Buraya koyulmayıp daha rahat bir alana da kurulabilirdi. Madem buraya koydunuz üste bir önlem alınsın.

Bu gelen taşların evlere gelmemesi lazım. Buradan tüm yetkililere sesleniyoruz, Artvin Valimize sesleniyoruz, siyasetçilere de sesleniyoruz derhal gelinip sürecin önüne geçmeleri lazım. Bu düşecek taşların, kayalarında nasıl bir önlem alınıyorsa önlem alınmasını buradan rica ediyoruz ve herkese saygılar sunuyorum.”

Artvin'de HaberArtvin'de Haber