Yerel
Giriş Tarihi : 30-12-2022 10:52

Su Sayaçlarınızı Donmaya Karşı Koruyun

Su Sayaçlarınızı Donmaya Karşı Koruyun

Yusufeli Belediyesi, hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle su sayaçlarının donma riskine karşı uyardı.

Yusufeli Belediyesi paylaştığı açıklamada açıkta olan su sayaçları ve iç tesisatta yer alan ana kolon boruları soğuğa karşı yalıtımlı olmadığından, suyun kullanılmadığı zamanlarda donduğunu kışın su sayacı ve borularının ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanarak korunması gerektiğini uyardı. Sayacın etrafı izocam, talaş veya benzeri materyaller ile koruma altına alınarak olası bir problemin önüne geçirilmesi konusunda uyardı.

Donan su sayaçları ile borulara kesinlikle ateş veya sıcak suyla müdahale edilmemesi gerektiğini belirten Yusufeli Belediyesi, olası sayaç donmaları ile karşı karşıya kalınması durumunda abonelerin, sayaca herhangi bir müdahalede bulunmadan, 444 7 008 telefon numarasından 7/24 Biz Buradayız arayarak ekiplerden yardım istemeleri gerektiğini belirtti.

Yusufeli Belediyesi tarafından paylaşılan açıklama şu şekilde;

Hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle su sayaçlarının donma riskine karşı koruyalım.

Açıkta olan su sayaçları ve iç tesisatta yer alan ana kolon boruları soğuğa karşı yalıtımlı olmadığından, suyun kullanılmadığı zamanlarda donmaktadır. Kışın su sayacı ve borularının ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanarak korunması gerekir. Sayacın etrafı izocam, talaş veya benzeri materyaller ile koruma altına alınarak olası bir problemin önüne geçilmelidir.

Donan su sayaçları ile borulara kesinlikle ateş veya sıcak suyla müdahale edilmemelidir. Olası sayaç donmaları ile karşı karşıya kalınması durumunda abonelerimizin, sayaca herhangi bir müdahalede bulunmadan, 444 7 008 telefon numarasından 7/24 Biz Buradayız’ı arayarak ekiplerimizden yardım istemeleri gerekmektedir.

ABBB

Artvin'de HaberArtvin'de Haber