YEREL
Giriş Tarihi : 26-06-2021 10:58   Güncelleme : 26-06-2021 10:58

Sportif Direktör Özer’den açıklamalar

Artvin Çoruhspor Sportif Direktörlük görevine getirilen Fuat Özer, Artvin Çoruhspor’un aynı zamanda kurucu üyelerinden olduğunu ifade etti.

Sportif Direktör Özer’den açıklamalar

Sportif Direktörlük görevinde oyuncular, teknik ekip ve yönetim arasında köprü görevi göreceğini ifade eden Özer; “ Artvin Çoruhspor’un başarısı için herkesin rahat edeceği bir ortam oluşturmak istiyoruz” dedi.

Herkesin rahat ortamda çalışabilmesi yapılması gerekenlerden bahseden Özer; “ Artvin Çoruhspor’un daha iyi yerlere gelmesi çabalıyoruz. Ancak bunu yönetim olarak tek başımıza yapmamız çok mümkün değil. Maddi desteğe ihtiyacımız var. Oyuncular maaşla futbol oynuyor, forma alınıyor, krampon alınıyor bunlar gibi maliyeti sorun oluşturan durumlar bizi zor durumda bırakıyor. Göze küçük geliyor ama günde 30-35 tane su alınıyor bunu 8 aya göre hesapladığımızda bu bile kulübün kasasına gider olarak yansıyor. Bizim beklentimiz Artvin esnafının, iş adamlarının Çoruhspor’a sahip çıkmasıdır. Çünkü bahsettiğimiz konular bize 8 ay olarak yansıdığı için bizi zorlayabiliyor. Ancak 8’e böldüğümüzde 8 farklı iş adamının veya esnafının desteğini aldığımızda aylık yansıması çok büyük kayba yol açmaz destek olacak insanlar için. Ancak bizi bir külfetten kurtarmış olur. Bu beklentilerimiz tabii ki iş adamları ve esnaflardan değil. Kurumlarımızdan da destek bekliyoruz. Örneğin Artvin Belediyesi eski Artvin Lisesindeki otopark alanını bize tahsis ederse oradan gelecek gelir bizi çok rahatlatacaktır. Bunu yapan belediyeler var. Aynı duyarlılığı Artvin Belediyesinden de bekliyorum. Oradan gelecek gelir bizi çok rahatlatacağı gibi bir üst lige çıkmamıza da yardımcı olacağını düşünüyorum.

Artvin Çoruhspor en acil ihtiyacı tesistir. Artvin Çoruhspor’a yakışır bir tesisin kazandırılması için çalışmalarımız var umarım bu çalışmalar somutlaşır ve hayata geçer de bizde kulüp olarak tesisimizi kullanmaya başlarız. Kulübümüzün düzenli gelire ihtiyacı var. O sebeple tesislere ihtiyacımız var. Oyuncularımızın konaklayacağı en 20-25 kişilik bir yer yapmayı düşünüyoruz Varyant Restoran karşısında boş bir arazide. Bunu yaptığımız taktirde hem gelir sağlayacağız hem de giderlerimizi azaltacağız. Yemeğimizi kendi tesisimizde yiyeceğiz, konaklamamızı kendi tesisimizde yapacağız ve bunların giderlerinden de kurtulmuş olacağız. Bunun dışında Artvin’e gelecek olan rakiplerimizi misafir edebileceğimiz bir tesisimiz olacak. Umarım bu tesisi bir an önce hayata geçiririz.

Deplasman maçlarına gideren yaşadığımız konaklama sorunu, ulaşım sorunu gibi sorunlarımız var. Bunlar çok büyük külfet bölgesel amatör ligde mücadele eden bir kulüp için o sebeple sadece yönetim çabalarıyla olmaz Artvin’in takımına sahip çıkması lazım. Artvin şehrinin potansiyeli var ve potansiyeli ortaya çıkarabilirsek profesyonel ligde mücadele etmemiz kimse için sürpriz olmaz” dedi.