SPOR
Giriş Tarihi : 10-09-2022 13:20   Güncelleme : 10-09-2022 13:32

Spor İle Beraber İletişim Devam Etsin

Spor İle Beraber İletişim Devam Etsin

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran kurum hakkında bilgi verirken aynı zamanda her ilde olmayan Renklasyon Antrenörü hakkında bilgi verdi.

Mustafa Demirkan sektörün gelişmesiyle bir çok şeyi içinde barındırdığını belirtti. Mustafa Demirkan” Bizim kurumumuz sadece sporla değil sanatla, kültürle, otel hizmetiyle yani barınma hizmeti ile yirmi dört saat hizmet veren bir kurum olduk. KYK'lar bize bağlandı Gençlik Merkezi zaten bizdeydi hizmet sektörümüz gelişti biz sadece sporla değil sanatla, kültürle, barınma ile hepsi ile ilgileniyoruz o yüzden çeşitli branşlarla da ilgileniyoruz. Örneğin Edebiyattan sanata kültürden spora hepsinin ilgilendiren branşlarla ilgili ilimizde eğitmenlik belgesi olan üniversite mezunu olan kim varsa talepleri aldık Edebiyatçı Matematikçi,İngilizce branşlara sahip kişileri yurtlarımızda ve Spor tesislerimizde görevlendirdik 96 başvuru vardı 93 kişi aldık. Sezon açıldığında bu eğitmen ordumuz yurtlarımızda ve tesislerimizde olacaklar bunun yanında kadrolu olarak 8 tane antrenör aldık, talep etmiştik bakanlığımız gönderdi. En önemlisi de renklasyon antrenörü Türkiye'de bu antrenör her ilde yok bizim Artvin'e özgü Artvin'in bir pozitif ayrımcılığı da diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

‘Artvin sporu özlemiş’

Renklasyon Antrenörü hakkında bilgi veren Demirkıran” Boş zamanlarda insanların aktivitelerini sağlayan rehabilite etmek, Rekreasyon yapmak, harekete geçirmek, o insanları spora yönlendirmek o bilinci aldırmak için parkta sokakta kurumda aklınıza gelebilecek iş yerinde bu antrenörümüz gelecek. Oradaki insanları bilgilendirecek eğer talepleri olursa kurumlarda, sektörlerde ben o antrenörü göndereceğim. Örnek vereyim Karayolları Bölge Müdürlüğü ya da şantiye dedi ki ben öğlen arası personelime spor yaptırmak istiyorum benim antrenörüm orada olacak baktık bizim parklarda ya da alışveriş merkezlerinde vatandaşlar çok yoğun biz gideceğiz orada vatandaşlara spor yaptıracağız ya da herhangi bir kuruma gideceğiz. Bu kurum, kuruluşlara bir şekilde ulaşamayanlara biz ulaşacağız. Geçen sene ilk defa Artvin'de” Evinin Sultanları Voleybol Turnuvası”yaptıko turnuvanın sonunda şunu gördüm insanlar Artvin'de sporu özlemiş, spor yapmayı özlemiş ve insanların sporu ne kadar çok sevdiğini ne kadar çok katılmak istediğini ve başrolünün çok fazla olduğunu gördüm ve ben çok mutlu oldum hem kurum hem şahsım adına” dedi.

Okur- yazar seviyesi yüksek’

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran son olarak şu sözleri dile getirdi” Artvin insanı okur- yazar seviyesi çok yüksek olması mutlu ediyordu.Spora olan duyarlılığı da çok fazla mutlu etti beni.  Bu sene de daha önce spor yapamamış, evinden çıkamamış ya da kendini eve kapatmış, kendine küsmüş sadece gidip kahve köşesinde ya da cami kapısında insanlar oturmasın, orada gitsin çayını içsin, camiye gitsin, namazını kılsın ama gelsin sporunu da yapsın.  Biz bunu bu sene yine yapacağız ev hanımlarına yönelik yine etkinliğimiz olacak annemle spor yapıyorum, babamla spor yapıyorum, dedemle spor yapıyorum istiyorum ki dede torunuyla kaliteli bir zaman geçirsin. Bunu nerede geçirebilir yeşil sahalarda, spor alanlarında. Eve gittiğinde çocuk dedesi ile ya da anneannesi ile babaannesi ile konuşabileceği bir etkinlik yapsın sofraya oturduğunda. En azından yemek masasında bile iletişim kursun. Günümüzde bu sosyal medyadan dolayı insanlar bir arada ama ayrılar herkes cep telefonu almış eline oynuyor. Biz istiyoruz ki spor yolu ile çocuklar annesi ile babası ile spor salonunda etkinlik yapsın akşam da o etkinliğini evinde tartışabilsin” diye konuştu.

Zülfiye AKSU

 

 

AdminAdmin