YEREL
Giriş Tarihi : 01-09-2022 10:58   Güncelleme : 01-09-2022 13:23

Sosyal Politikalar Kurulu Artvin’e Geldi

Sosyal Politikalar Kurulu Artvin’e Geldi

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyeleri, "Sosyal Politikalarda 7 Bölge 7 İl" programı kapsamında, Artvin’de toplantı düzenledi. Artvin’e gelecek heyet bir dizi temas ve ziyaretlerde de bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, Dr. Murat Yılmaz, Dr. İbrahim Altan, Uzman Onur Kılıç’tan oluşan heyet ilk olarak Yusufeli barajı ve HES inşaatı nedeniyle sular altında kalacak olan Yusufeli’ne gitti.

Ziyaretlerine Yusufeli’nden başlayacak heyet 3 gün boyunca il ve ilçelerde vatandaşlar ve STK’lar bir araya gelerek son 20 yılda uygulanan sosyal politikaları vatandaşlarla ve yerel aktörlerle istişare etti.

Proje kapsamında 7 Bölgeden seçilen 7 İl'e ziyaretlerde bulunuluyor.

Heyet ziyaretlerde paydaşların sorunlarını ve çözüm önerilerini yerinde dinleyip, durum ve tespitler doğrultusunda sosyal sorunların çözümüne yönelik politika stratejileri geliştirerek 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşmak için teknolojik gelişmelerin hız kazandığı bir dönemde ihtiyaç duyulan yeni sosyal politika alanlarını ve gelecekte risk oluşturacak sorunların belirlenmesini amaçlanıyor.

 Vatandaşların ve yerel aktörlerin sorunlarını yerinde dinleyerek geleceğe yönelik sosyal politika stratejilerinin geliştirilmesinin öneminden yola çıkılarak uygulanan proje dahilinde bu amaca ulaşmak için; Sosyal Politikalar Kurulu toplantıları ülkemizin 7 bölgesini temsilen 7 şehirde gerçekleştiriliyor.

Vatandaşla bir araya gelerek hükümetin uyguladığı sosyal politikaları değerlendirmek, uygulamadan kaynaklanan sorunları yerinde tespit etmek, milletin bu konudaki talep ve önerilerini dikkate alarak Türkiye'nin Sosyal Politika Strateji Belgesi'ni hazırlamak hedefleyen, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Mardin, Konya, Artvin, Van, Hatay, Edirne, İzmir’de programın amacı kapsamında ziyaretler de bulunuyor.

 

AdminAdmin