YEREL
Giriş Tarihi : 21-09-2022 11:01

Sonsuzluğa Uğurlandı

Sonsuzluğa Uğurlandı

Fenerbahçe ve Artvin sevdalısı Gülsüm Boz (75) sonsuzluğa uğurlandı.

Fenerbahçe ve Artvin sevdalısı olarak tanınan, ömrünün 30 yılını Artvin’de geçiren 45 yıldır İstanbul’da yaşayan ve Fenerbahçe’nin hiçbir maçını kaçırmayan Gülsüm Boz, 20 Temmuz 2022 tarihinden bugüne Coronavirüse karşı verdiği mücadeleyi 28 Eylül Pazar günü kaybederek hayata veda etti.

Haberi Artvin Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bahattin Altuntaş sosyal medyadan paylaştı.

Başkan Altuntaş, İstanbul’da sonsuzluğa uğurlanan teyzesi Gülsüm Boz’un Artvin, Fenerbahçe, İstanbul, Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı bir insan olduğuna vurgu yaparak;

“Gülsüm BOZ teyzemi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Gülsüm teyzem Anemin amca kızı, Tevetoğlu ailesindedir.

Gülsüm teyzemiz 20 Temmuz 2022 günü Covid-19 nedeniyle 60 gündür Maltepe Devlet hastanesinde tedavi görüyordu.

Bugün, Tevetoğlu, Altuntaş, Rakıcı, Demircan, Yazıcı, Meral ailelerinin acı günüdür.   

Gülsüm Boz’u kısaca anlatmak, tanıtmak isterim. Gülsüm Boz, 1947 yılında İspir’de doğdu. Artvin aşığı bir insandı. 30 yıl Artvin’de, Kemalpaşa’da yaşamış, 45 yıldır da İstanbul Maltepe’de yaşıyordu. Gelinlik ve giyim tasarımcısı olarak özel sektörde çalıştı.

Yaşamını insan sevgisine, doğaya, sokak hayvanlarına ve FFENERBAHÇENİN, üzerine adamış, son yıllara kadar FENERBAHÇE stadının müdavimi çok özel taraftarı idi.

Milyonlarca Fenerbahçe taraftarının sarı lacivert can teyzesi ve can ablasıydı.  Son olarak diyorum ki;

Uğurlar olsun uğurlar olsun yaşadığın Fenerbahçeli günlerine bin selam olsun bin selam olsun büyük Fenerbahçeli gülsün teyzem ışığın hep bol olsun yeni dünyanda aydınlıklar içinde ol” ifadelerini kullandı.

75 yaşında hayata veda eden Gülsüm Boz’un cenazesi 19 Eylül 2022 Pazartesi günü Maltepe Mevlana Cami’nde İkindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Maltepe Başı büyük mezarlığında sonsuzluğa uğurlandı.

Zülfiye AKSU

AdminAdmin