YEREL
Giriş Tarihi : 17-11-2021 18:27   Güncelleme : 17-11-2021 18:27

Sonsuzluğa Uğurlandı

Sonsuzluğa Uğurlandı

Artvin Medya Genel Yayın Yönetmeni Sıddık Dalkılıç, Covid-19 ve sonrasında yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle Rize’de tedavi gördüğü hastanede 17 Kasım Çarşamba günü sabah saat 06.00’da hayatını kaybetti.

Dün ikindi namazına müteakip Merkez Camiinde cenaze namazı kılınan Dalkılıç, Balcıoğlu mezarlığına defnedildi. Sıddık Dalkılıç’ın cenaze törenine Vali Yılmaz Doruk, Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ak Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Ticaret İl Müdürü Bilal Taş, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Artvin Temsilcisi Sadettin Dağ, 7 Mart Spor Kulübü Antrenörü Murat Ülker, Adalet Teşkilatı Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Mehmet Kocatepe, ailesi, sevenleri ve meslektaşları katılım gösterdi.

Artvin Medya Genel Yayın Yönetmeni Sıddık Dalkılıç, 24 Ekim 2021 tarihinde yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıkınca tedavi için yatırıldığı Artvin Devlet Hastanesi’nde tedavi süresinde entübe edilmişti. 5 günlük entübe tedavisinin ardından ayılan Dalkılıç, durumu iyileşmediği için 15 Ekim 2021 Pazartesi günü Rize Devlet Hastanesi’ne sevk edilmişti. Tedavi sürecinde farklı sağlık sorunları da olan Dalkılıç’ın hastanede enfeksiyon kapmasının ardından dün sabah 05.00’te kalbi durdu. Dalkılıç ne yazık ki bir saatlik müdahalenin ardından geri döndürülemedi ve ölüm saati 06.00 olarak kayıtlara geçti.

Dilan ŞAHİNBAŞ