YEREL
Giriş Tarihi : 30-08-2021 10:55   Güncelleme : 30-08-2021 10:59

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Borçka’da bulunan Gözde Düğün Salonu işletmecilerinden Hasbi Alpaslan, Samsun’da tedavi gördüğü hastanede 27.08.2021 Cuma günü saat 18:00 sularında hayatını kaybetti.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Hayata gözlerini yuman Hasbi Alparslan’ın cenaze namazı 28 Ağustos Cumartesi günü Borçka Merkez Camii’nde kılındıktan sonra sonsuzluğa uğurlandı.

Borçka CHP İl Encümeni Celal Alparslan, amcasının oğlunun vefatı nedeniyle üzüntülerini şu ifadeleri kullandı: “27 Ağustos Cuma günü saat 18:00 sularında Amcamın oğlu Hasbi Alparslan hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Cümleten hepimizin başı sağ olsun.”

Samsun’da ikamet eden, Borçkalı emekli öğretmen İlkay Odabaş Eyüboğlu, yeğeninin vefatı nedeniyle sosyal medyadaki sayfasında yaptığı paylaşımla duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi ve şu ifadelere yer verdi; “Hasbimizi kaybettik. Beyne pıhtı atması sonucu, beyin kanaması geçirmiş Rize’de ameliyat olmuştu. Umutla uyanmasını bekliyorduk. Borçka’dan Samsun'a getirmişlerdi. Bu gün kaybettiğimizin haberini aldık. Bazı insanlar vardır akrabadan ötedir. Saygılı, dürüst, neşeli, elimizde büyüyen dünya tatlısıydı. Hiç demezdiniz ki; bu çocuklar bir belediye başkanının ayrıcalıklı çocukları, ya da yine bir belediye başkanının torunlarıdır. O kadar mütevazı yasarlardı. Leman teyzemin eltisi Aysel Yengemizin (Ünye'de Ellibeslerin kızı) ikiz oğullarından biriydi. İkizi Derya, babası Vehbi Alparslan ve kız kardeşi Arzu yıllar önce belirli aralıklarla trafik kazalarına kurban gitmişlerdi. Aysel yengeyi de iki yıl önce kaybettik. Hasbi 3 kızı olan iyi bir aile babasıydı. Eşi Nezahat ile çok mutlu bir evlilikleri vardı. Kadere bakın.  Hasbi de gitti, bizi üzüntülere boğarak. Allah rahmet eylesin mekânın cennet olsun güzel Hasbi'm. Güle güle git. Nurlarda yat. Alparslan ve Ellibes ailelerinin başı sağ olsun. Hasbi Alparslan 59 yaşında evli ve 3 çocuk babasıydı. Merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesine sabırlar diliyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.