YEREL
Giriş Tarihi : 28-09-2021 18:13   Güncelleme : 28-09-2021 18:13

SON 2 GÜN

SON 2 GÜN

Erol Çağal Halk Futbol Turnuvası ve Kurumlar arası 29 Ekim Cumhuriyet Kupası futbol turnuvası başvuruları için son 2 gün.

Türkiye Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şube Başkanlığı 1. Erol Çağal Halk Futbol Turnuvası ve Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile kurum ve kuruluşlar arasında gerçekleşecek olan 29 Ekim Cumhuriyet Kupası futbol turnuvasını başlatıyor.

Artvin halkının yakından tanıdığı, Entellektüel birikimi ile çeşitli yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapmış, bir dönem Türkiye Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şube Başkanlığı gerçekleştirmiş olan ve 10 Eylül 2020 yılında hayata gözlerini yuman Erol Çağ’ın ismini yaşatmak adına 1. Erol Çağal Halk Futbol Turnuvasını düzenliyor.

Turnuva hakkında bilgi veren Türkiye Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şube Başkanı Egemen Çetin, turnuvanın Erol Çağal’ın futbol camiasına yapmış olduğu katkıları dile getirerek, “1. Erol Çağal Futbol Turnuvamıza takımını kuran herkes bu turnuvaya katılabilir. Biz bu süreçte muhtarlarımızla da iletişime geçeceğiz ve mahallelerden katılım sağlanması amacıyla çalışmalar gerçekleştireceğiz. Amacımız yıllarca futbol camiasına, spor camiasına hizmet etmiş olan Erol amcanın anısına geleneksel hale gelecek bir turnuva başlatmak. Bir yandan da onun ismini canlandırmak. Erol Çağal Halk Futbol Turnuvası kura çekimi ve teknik toplantısı 1 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Turnuva İskebe’de bulunan Artvin Şehir Stadında yapılacak” dedi.

Çetin turnuva başvurularının 30 Eylül tarihinde son bulacağını belirterek, “29 Ekim Cumhuriyet Kupası Kurum ve Kuruluşlar arası yapılan futbol turnuvası. Artvin'deki bütün resmî kurum ve kuruluşlara 20 Eylül tarihinde dilekçe verildi. Kurum ve kuruluşlardan dönütler almaya başladık. Buradaki ana şart kişinin kendi kurumunda çalışıyor olması gerekiyor. Başka bir kurumdan kurum personeli olduğuna dair belgeyle beraber 2 tane farklı kurumdan oyuncuyu oynatılabilir. Başvurular 30 Eylül’de son bulacak. 1Ekim 2021 itibarıyla gelen başvurularla ilgili teknik toplantı ve kura çekimi yapacağız. Nasip olursa da 4 Ekim 2021 itibariyle İskebe mevkiinde bulunan Artvin Şehir Stadı'nda turnuvamıza başlayacağız. Final maçımızı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü yapacak şekilde turnuvamızı planlayacağız” dedi.

Başkan Çetin, turnuvaların COVİD-19 önlemleri kapsamında yapılacağı belirterek açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı;

“Bir buçuk yıldır COVİD-19 salgını nedeni ile pandemi süreci içerisindeyiz. Halkımız bu süreçte çok bunaldı. Herhangi bir sosyal aktivite yapılamadı, herkes evine kapanmak zorunda kaldı. Hayat standartlarının normale döndüğü bu süreçte yine COVİD-19 salgını kapsamındaki önlemleri de alarak halkımızın sosyalleşmesini istedik ve bu sürece kurum ve kuruluşlarla yapacağımız turnuva ile başlamak istedik. Bundan sonraki süreçlerde de farklı faaliyetlerimiz olacak.”

DİLAN ŞAHİNBAŞ