YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2021 15:32   Güncelleme : 17-05-2021 15:32

SOL PARTİ İL BAŞKANI DEDE: İSRAİL BAŞARILI OLAMAYACAK

Sol Parti Artvin İl Başkanı Sercan Dede, İsrail'in Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırıları ile ilgili açıklama yaptı.

SOL PARTİ İL BAŞKANI DEDE: İSRAİL BAŞARILI OLAMAYACAK

Başkan Dede “Filistinlilere yapılan saldırılan son bulmalıdır! Katil İsrail işgaline son” başlıklı açıklamasında İsrail devlerinin direnen Filistin halkının mücadelesini kırmak için sürdürdüğü saldırıların başarılı olmayacağını vurguladı.

Emperyalist İşgalci İsrail devletinin, Filistin halkına saldırılarının sürdüğünü, Doğu Kudüs’te halka yönelik polis saldırılarında yaralanan Filistinli sayısının 300’ü geçtiğini belirten Dede, “Savunmasız halka yapılan polis saldırılarının hiçbir haklı gerekçesi yoktur. Ortadoğuyu kana bulayan ABD-İsrail emperyalizmi, yıllardır sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesinde Filistin halkının direnişini kıramadı. Tüm askeri gücüne karşı, dünyaya örnek olan Filistin devrimcilerinin mücadelesi bütün coğrafyaya örnek oldu” dedi.

Bu mücadelenin, emperyalizmin yok etme pratikleriyle engellenemeyeceğini ifade eden Dede, “Katil İsrail devletinin, geçmişte olduğu gibi bugün de Doğu Kudüs’te savunmasız halka saldırarak Filistin topraklarında kendi meşruiyetini sağlayamayacak. İsrail devletinin direnen Filistin halkının mücadelesini kırmak için sürdürdüğü saldırılar başarılı olamayacak. Dünyanın her yerinde direnen halkların mücadelesi emperyalizmi yenecek. Direnen Filistin halkına selam olsun” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ