YEREL
Giriş Tarihi : 28-12-2021 10:36   Güncelleme : 28-12-2021 10:36

SOL Parti Çocuklarla Birlikte

SOL Parti Çocuklarla Birlikte

SOL Parti İl Yönetimi, yeni yıl öncesi çocuklarla bir araya gelerek oyuncak dağıttı.

Türk Lirası’nın giderek değer kaybettiği günlerde insanların ev geçimini dahi zor yaptığını belirten SOL Parti Artvin İl Yönetimi, Seyitler Köyü’ne bağlı Çarbiyet mahallesindeki çocuklarla bir araya gelerek oyuncak dağıttı.

SOL Parti İl Başkan Vekili Mehmet Fatih Keskin, AKP iktidarı sarayda yaşayarak, zenginliğine zenginlik katmaya devam ederken halkı asgari ücrete mahkûm ettiğini belirterek, “Bugün Türk Lirası’nın git gide değer kaybetmesi ile birlikte halk ekonomik krizin içinde boğuluyor. Bugün hayat pahalılığı ve enflasyonun geldiği noktada asgari ücretin 4.250 TL olması emekçi halk için yoksulluk, açlık ve sefalet anlamına geliyor. Bu milyonlarca insana, açlık ve sefaletin içinde yaşayın demektir.

SOL Parti olarak Artvin’in Seyitler Köyü Çarbiyet Mahallesine geldik. Yeni yıl öncesi çocuklara yılbaşı için oyuncaklar, oyunlar getirdik. Çocukların mutluluklarını paylaşmak istedik. Ekonominin devamlı kötüye gittiği son günlerde insanlar çocukları mutlu olsun diye oyuncak dahi alamaz hale geldi. Biz de bir nebze de olsa bunu kırmak istedik ve çocuklarımızla buluşarak yeni yıl hediyesi olarak böyle bir etkinlik gerçekleştirip birazcık da olsa mutlu etmek istedik. Onları mutlu etmek bizi de mutlu ediyor.”

Dilan ŞAHİNBAŞ