SİYASET
Giriş Tarihi : 05-11-2022 12:04

SOL Parti 2’nci Kongresini Gerçekleştiriyor

SOL Parti 2’nci Kongresini Gerçekleştiriyor

Sol Parti Artvin İl Örgütü, bugün saat 11.30’da Artvin Barosu Sosyal Tesisleri’nde 2’nci Olağan Kongresini gerçekleştirecek.

Sol Parti Artvin 2. Olağan İl Kongresine hazırlanıyor. Bugün saat 11.30’da yapılacak olan il kongresine Sol Parti Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Gazeteci Yaşar Aydın katılacak. Sol Parti Artvin İl Başkanı Mehmet Fatih Keskin “Emperyalist-Kapitalist sömürü sistemine karşı Devrimci-Demokratik Cumhuriyet mücadelemiz sürüyor. 5 Kasım Cumartesi günü tüm Artvin halkını il kongremize bekliyoruz” ifadelerini kullanarak Artvin halkını yapılacak olan kongreye davet etti.

Sol Parti Artvin İl Başkanı Mehmet Fatih Keskin, Artvin halkını yapılacak olan kongreye davet ederken, insanların niye Sol Parti’ye katılması gerektiğini şu ifadeleri kullanarak açıkladı;

SOL Parti Artvin 2. Olağan il kongremizi 5 Kasım cumartesi günü saat 11:30’da Artvin Barosu sosyal tesislerinde yapacağız. Kongremize MYK üyemiz Yaşar Aydın eşlik edecek.

Bugüne dek olduğu gibi emekçilerin, kadınların, öğrencilerin ve toplumun tüm ezilen katmanlarının yanında olmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz. Gericiliğin hakim olduğu, solun ve sosyalizmin öcü olarak gösterildiği günümüzde, sosyalizmin memleketin aydınlık geleceğine ışık tutacağı düşüncesiyle kongremizi gerçekleştireceğiz. Örgütlü gücümüzle, daha fazla çalışarak, laik ve demokratik bir ülkeyi inşa edeceğiz. AKP iktidarıyla geçen 20 yıl yeter, gönderelim. Değiştirelim. Hep birlikte kazanalım. Devrimci-Demokratik Cumhuriyet mücadelemizde tüm Artvin halkını kongremizi onurlandırmaya davet ediyoruz.

Tek adam rejiminden hepberaber kurtulacağız. Bugünün en acil görevi ülkemizi bir felakete sürükleyen bu tek adam rejiminden kurtulmaktır. Sol Parti herkesi her şeyden önce tek adam rejiminden kurtulmak için mücadeleye, sorumluluk almaya çağırıyor. Diyoruz ki bu karanlıktan çıkış ancak sola mümkün. Emperyalizme ve gericiliğe son emekçi halkın devrimci demokratik cumhuriyeti için birleşelim. Amerikancı işbirlikçi sağın karşı-devrimi ile cumhuriyetin ilerici birikimleri tasfiye edildi. AKP iktidarıyla fiili bir şeriat rejimi kuruldu. Gün, emperyalizmi ve gericiliği yenerek emekçi halkın devrimci demokratik cumhuriyetini kurma günüdür. Tarikat karanlığına Son, laikliği kazanmak için Birleşelim. Türkiye tarikatlar koalisyonu ile, paralel çetelerle yönetiliyor. Devlet içindeki tüm tarikat ve cemaatleri dağıtacağız. Bu paralel çetelerin kamudan aktarılan tüm kaynaklarını geri alacağız. Laiklik yoksa karanlık var, laikliği kazanmak için birleşelim. Kamu kaynaklarıyla yandaş çeteleri zengin ettiler, tarikat ve cemaat vakıflarını besleyip paralel yapılar kurdular. Fabrikaları sattılar, toprakları üretim yapılamaz hale getirdiler, ormanları yağmaladılar. Halka ait olan her şeyi geri almak, özelleştirilen varlıklarımız kamulaştırmak için birleşelim. 6.Filo önünde secdeye yatanlar bugün de ülkemizi emperyalist tekellere peşkeş çektiler. Ülkemizin dört bir yanı emperyalist tekellerin işgali altında. Dış politikada ABD güdümü ülkemizi Suriye’de ateşin içine attı. Emperyalist tekellerin işgaline son vermek, ABD ve NATO üslerini kapatmak ve gerçekten bağımsız bir Türkiye için birleşelim. Ülkemiz tek adam rejimi altında halka karşı bir avuç haraminin çıkarını güden bir rejimle yönetiliyor. 12 Eylül’ün barajlı-yasaklı sistemi üzerine kurulan bu tek adam diktasına artık yeter. Ülkemizin geleceği ve kaderimiz hakkında sözün, kararın, yetkinin halkta olduğu gerçek bir demokrasi için, halkın iktidarı için birleşelim. Kürt sorununun bir arada yaşamı güçlendirecek demokratik çözümü ve tüm ezilen kimliklerinin özgürce yaşayacağı bir geleceği kurmak için omuz omuza verelim. İşsizlik, geleceksizlik aldı başını gidiyor. Patronlar ve yandaş çeteleri için milyon dolarlık vergi borçları affedilirken vergi yükü emekçinin sırtına yükleniyor. Daha fazla sömürme hırsıyla emeğimiz çalınıyor. Herkese iş, aş, insanca yaşam için birleşelim. Eğitim ve sağlık başta olmak üzere tüm temel insani ihtiyaçların herkes için ulaşılabilir ve ücretsiz olduğu sosyal bir cumhuriyet için birleşelim. Deremizi, ormanımızı yağmaladılar. Ürettiğimiz değersizleşti, toprağımızı kuruttular. Tohuma, toprağa sahip çıkmak, ürettiğimizin karşılığını almak için birleşelim. Deremizi, havamızı, suyumuzu savunmak için birleşelim.”

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber