YEREL
Giriş Tarihi : 04-08-2021 10:17   Güncelleme : 04-08-2021 10:17

SOL BULUŞMA 7-8 AĞUSTOS’TA ARTVİN’DE

SOL Parti’nin ‘Adalet, Laiklik ve Demokrasi için’ başlıklı ‘Sol Buluşmaları’ 7 Ağustos Cumartesi günü Artvin Belediyesi Sosyal Tesisleri (Kafkasör)’de, 8 Ağustos Pazar günü ise Şavşat Sahara Festival Alanı’nda yapılacak.

SOL BULUŞMA 7-8 AĞUSTOS’TA ARTVİN’DE

SOL Parti ‘adalet, demokrasi ve laiklik Artvin’de yurttaşlarla buluşuyor. Partinin kuruluşundan bu yana sürdürdüğü örgütlenme çalışmalarının bir parçası olan buluşmaların sloganı ‘Adalet, Laiklik ve Demokrasi için SOL Buluşma’ olarak belirlendi. Artvin’de 7 Ağustos Cumartesi saat 14.00’te, 8 Ağustos günü saat 10.00-18.00’de gerçekleşecek Sol Buluşma’ya SOL Parti Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen katılacak.

Önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek buluşmaya dair görüş bildiren SOL Parti İl başkanı Sercan Dede, Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve siyasal bir kriz içinde olduğunu, işsizliğin, yoksulluğun her gün büyüyen sorunlar ortadayken saldırganlıkla iktidarı elinde tutmaya çalışan bir yönetim anlayışının var olduğunu belirtirken, “Ülkemiz freni patlamış bir kamyon gibi uçuruma doğru sürükleniyor. Yönetemiyorlar, çözülüyorlar, tel tel dökülüyorlar. İklim krizinin her geçen gün yangın ve sel riskini artırmasına rağmen iktidarın hiçbir tedbir almadığını acı bir süreçten geçiyoruz. Yangınla mücadele bir yana yangını fırsata çevirip (yangınların devam ettiği günlerde) Meclis’ten geçirilen yasa ile ormanlık arazide yapılaşmanın önü açılarak tek yetki yine tek adama bırakılıyor” dedi.

Öte yandan da evlerini kaybeden yurttaşlar için açgözlü müteahhitlerin şimdiden sıraya sokulduğunu açıklayan Dede, “Bu çıkışsızlığı aşacak bir siyaset anlayışına ihtiyaç var. Önümüzdeki dönemde en önemli mesele kuşkusuz ki ülkeyi bir uçuruma sürükleyen, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” denilen bu siyasal düzenin değiştirilmesidir. Türkiye toplumu bunu başaracak büyük devrimci potansiyellere de sahiptir. Bu ihtiyaç, aynı zamanda SOL Parti’nin ortaya çıkış gerekçesini oluşturuyor. Bu düzenden çıkış için mücadelenin, özgürlüklerin ve demokrasinin egemen kılındığı, laikliğin ve aydınlanma değerlerinin üzerinde yükselen kamucu ve emekten yana sol bir anlayış gerekli. Biliyoruz ki bu felaketler çağında ülkemizin başına gelen en büyük felaket bu iktidarın kendisidir! Halka karşı her türlü kötülüğü yapan bu iktidarın ülkenin tepesinde durduğu her bir saniye dahi yeni bir felaket anlamına gelecektir” diyerek bu enkazı da yine hep birlikte bu topraklardan kaldırıp, yarattıkları tüm tahribatları da silip atarak, bu ülkenin güzel yarınlarını da birlikte kurabilmenin çağrısını yaptıklarını vurguladı.

Başkan Dede açıklamasını, “Ülkede karanlık üzerimize çökerken umut arayışımız birbirimizden güç alarak sürüyor. Karanlık uzun sürdüyse sabahın yaklaşmakta olduğuna dair inancımızla, günün doğmasını birlikte sağlamak için iradeye ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Birlikte mücadeleyle laik, adil, eşit, bağımsız bir Türkiye’yi kurabileceğimize inanıyoruz. Yaratılmak istenen korku iklimine karşı direnci, umudu, mücadeleyi büyüterek güzel günlere ulaşacağız. Kendimiz için, çocuklarımız için, geleceğimiz için artık bir şey yapma zamanı. Yıllardır birilerinin bizim adımıza bizi kurtarmasını beklediğimiz siyaset tasarımının dışına çıkma zamanı. Örgütlenme, SOL’u büyütme vakti diyoruz ve hafta sonu Artvin Kafkasör ve Şavşat’ta yapacağımız buluşmalara tüm halkımızı davet ediyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ