YEREL
Giriş Tarihi : 10-05-2022 10:42   Güncelleme : 10-05-2022 10:42

Şiir ve müzikseverler için sahne alacaklar

Şiir ve müzikseverler için sahne alacaklar

Eğitim-Sen Artvin Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği Şiir ve Müzik Dinletisi 12 Mayıs’ta yeniden sahnede.

Eğitim-Sen Artvin Şubesinin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Covid-19 salgını nedeniyle başlayan pandemi sürecinde ara verilen Şiir ve Müzik Dinletisi şiir ve müzikseverler için yeniden sahnede olacak. Sendikalı öğretmenler 12 Mayıs Perşembe günü Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde sahne alacak.

Dinleti grubunun içinde yer alan öğretmenlerden Nurcan Ay Katırcı dinleti ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“İlimizde Eğitim-Sen’in geleneksel hale getirdiği şiir-müzik dinletisi pandemi sonrası yeniden sahnede.

Artvin Eğitim-Sen’in yıllardır yaptığı şiir-müzik dinletisi ilde artık beklenen ve keyifle izlenen bir etkinliğe dönüşerek geleneksel hale geldi. Ancak pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan etkinlik,bu yıl 12 Mayıs’ta Nihat Gökyiğit Kongre Salonunda yeniden Artvin halkıyla buluşacak olmanın heyecanını taşıyor.

İlimizde görev yapan ve Eğitim-Sen’e üye olan öğretmenlerin derslerinden arta kalan zamanlarında bir araya gelerek çalışıp hazırlandıkları bu dinletide, birbirinden keyifli türküler,şarkılar ve şiirler kulağının pasını silmek isteyenlerle buluşuyor.

 İlimizde sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin yetersizliği pek çoğumuzun şikayet ettiği bir konu maalesef. Bu yetersizlik nedeniyle, başladığı günden bu yana halktan büyük ilgi gören dinletide, salonu dolduran Artvin halkı, her yıl bu aylarda dinletinin ne zaman yapılacağını merakla bekler oldu. Şiir ve müzik dallarında yetenekli öğretmenleri bir araya getirerek bizlere keyifli saatler geçirten,bu yılki etkinliğe katılmak isteyen halkımızı, 12 Mayıs saat 19’da Nihat Gökyiğit Kongre Salonunda buluşmaya davet eden Eğitim-Sen’li öğretmenlerimize şimdiden başarılar diliyoruz.Dinletide görevli öğretmenlerimiz:Funda Yılmaz Sarı, Cihan Kalın, Onur Gül, Savaş Sarı, Hülya Ata Alkan,Nurcan Ay Katırcı,Ayşegül Ünal Sepetçi,Erhan Önen,Feyza PınarErçıktı,Osman Medetoğlu. Öğretmen grubumuza, ilimizdeki başarılı müzisyenlerden Gökberkhan Kumaş ve Doruk Yıldırım, Özgür Genç de eşlik edecektir.

Davetiyeler; Eğitim-Sen Şubesinden,Patika Kitabevi’nden ve konser salonunda kapıdan temin edilecektir.Müzik ve şiire doymak isteyen tüm halkımız dinletiye davetlidir!”

Dilan Şahinbaş