YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 10:14   Güncelleme : 22-04-2022 10:14

SIFIR ATIK KÜTÜPHANE AÇILIŞI

SIFIR ATIK KÜTÜPHANE AÇILIŞI

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan çevreye saygıyı ve kaynakların etkin kullanılmasını amaçlayan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında “Sıfır Atık Kütüphane” açılışı gerçekleştirildi.

Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirilen açılışa Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Meral Doruk,  İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Katip Çiçek, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Kurum yönetici ve personellerinin katılım gösterdi.

Açılışta konuşan Vali Doruk, birçok sorunun temelinde maddi ve manevi israfın olduğunun altını çizdi. Kaynaklarımızın yetersiz olmadığını belirten Vali Doruk, bu kaynakların tasarruflu kullanılmamasının ana problem olduğunu belirtti ve sıfır atık kütüphanenin hazırlanması ve açılışında emeği geçenleri tebrik etti.

Meral Doruk ise yaptığı konuşmada sıfır atık kütüphanenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek kendilerinin yazmış olduğu “Akis” adlı kitabı kurumumuzun kütüphanesine hediye etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar da yaptığı konuşmada çocuklara çevre bilinci kazandırmanın önemini belirterek Halk Eğitimi Merkezinde bugün açılan sıfır atık kütüphanenin ildeki üçüncü kütüphane olduğunun, yakın zamanda bu sayının 10’a yükseleceğinin altını çizdi. Acar son olarak kütüphanenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kütüphanenin hazırlanmasında emeği geçen usta öğreticilere belgelerinin verilmesinin ardından sıfır atık kütüphanenin açılışı ve misafirler tarafından gezilmesinin ardından açılış programı sona erdi.

Programdan sonra heyet, Mesleki Eğitim Merkezimizde de incelemelerde bulunuldu.

Milli Eğitim