YEREL
Giriş Tarihi : 23-05-2022 12:21   Güncelleme : 23-05-2022 12:21

“Şiddetle kınıyoruz”

“Şiddetle kınıyoruz”

HDP Artvin İl Örgütü Emek Partisi’nin Fındıklı ilçe binasına yapılan saldırıyı kınayan bir yazılı basın açıklaması yayınladı.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde Emek Partisi binasına saldırı düzenlendi. Parti binasında bulunan Deniz Gezmiş posterleri, pankartlar ve çeşitli materyaller zarar gördü.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde Emek Partisi (EMEP) ilçe örgütüne kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırı düzenledi. İlçe binasında bulunan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın fotoğrafları, afişler, dövizler ve pankartlar parçalandı. HDP Artvin İl Örgütü, gerici güçlerin gerçekleştirdiği saldırıya tepki göstererek “Fındıklı Emek Parti’sine yapılan faşist saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi

Yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Ülkemiz seçim sürecine girdiği günlerde demokrasi güçlerine karşı karanlık faşist saldırılar hızla gündeme gelmeye başladı. Karanlık güçler karanlığı sever. Dün gece geç saatlerde Fındıklı Emek Parti binasına yönelik faşist saldırı gerçekleşmiştir.

Bu karanlık faşist saldırı saray rejiminin kutuplaştırıcı tutumunun ve ‘Bunlar daha iyi günleriniz’ söyleminin sonucudur. Ülkemizde ‘Gayrı nizami harp ve terör eğitimi verdiğini söyleyenlerin görmezden gelindiği günlerde gelmesi dikkat çekicidir.

Bizler bu filmi çok gördük. Hiçbir karanlık faşist saldırı demokrasi mücadelemizi engelleyemeyecek.

Demokrasi mücadelesinin bir parçası olan Fındıklı Emek partisine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor,faillerin biran önce yargı önüne çıkarılmasını talep ediyoruz.

Faşist saldırılar karşısında demokrasi güçleri olarak daha güçlü şekilde yan yana durarak boşa çıkaracağız.

Ülkemize özgür, demokratik ve barış günlerini demokrasi güçleri ile birlikte mutlaka getireceğiz.

Kahrolsun Faşizm.

Yaşasın demokrasi ve özgürlük mücadelemiz.”

Dilan Şahinbaş