YEREL
Giriş Tarihi : 29-04-2021 12:09   Güncelleme : 29-04-2021 12:09

“Sıcak ikramlar gönülleri birleştiriyor”

Artvin Borçka (HEM) Halk Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde hazırlanan iftar yemekleri, maddi durumu zayıf ailelerin evlerine bırakılıyor.

“Sıcak ikramlar gönülleri birleştiriyor”

Halk Eğitim Müdürü Turgay Özder, sosyal yardımlaşmadan aldığı ihtiyaçlı ailelerin iletişim bilgileriyle, Ramazan ayı ve Pandemi dolayısıyla maddi durumu zayıf olan ailelere yardımda bulunuyor. İftar yemekleri Ramazan’da maddi durumu zayıf ailelerin evlerine tek tek bırakılıyor.

7 Mart anaokulunun müdiresi Fatma Ejderoğlu, okulun mutfağını destek için kullanıma sundu. Borçka Halk Eğitim Merkezi, (ASO) birçok el sanatları öğretimi dışında aşçılık kursu ile ön plana çıkması ile usta öğretici İlmihan Şahın ile Fatma Korkmaz tarafından okulun mutfağında pişirdikleri yemekleri mutfağa gelemeyen ailelere, Halk Eğitim Merkezi Müdür yardımcısı Sevim Kurtuluş ise kendi aracı ile evlere yemek bırakıp vatandaşların takdirini toplarken yemek bıraktıkları ailelerinde hayır duasını alıyor.

Kendi imkanları ve hayırseverlerin destekleriyle gönüllerine ulaşarak, sorun ve sıkıntılarını da dinleyerek onlarla sohbetler kuruyor.

 Günde 60 eve iftar yemeği bıraktıklarını dile getiren aşçı, İlmihan Şahın, ”Bir eve gittiğimizde, bir çocuk, en son dolama yemeği 3 yıl önce annemin dolmasını yemiştim, sözleri bizi çok etkilemişti ve bu sözler bizim gönüllüğümüzü daha çok artırdı ve yaptığımız yemeklerin ilk biz tadıyoruz ve daha sonra kaplara doldurup ulaştırıyoruz, ”ifadesini kullandı.

Gönüllü aşçı Fatma Korkmaz, ”Birlik ve beraberliğin oldukça önemli olduğunu dile getirerek, Halk Eğitim Merkezi öncülüğünde fakir, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyoruz. Yetim ailelere hem erzak hem de yemek. Özellikle iftar yemeklerini götürmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

(HEM) Müdür yardımcısı Sevim Kurtuluş,” ilçede bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin yaşadığı her eve, hayırsever insanlarımızın katkıları ile sıcak yemek ikramında bulunuluyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere her gün düzenli olarak 60 kişilik sıcak yemek veriliyor. Her öğün için üç çeşit olarak hazırlanan sıcak yemekler iftar öncesi ulaştırıyoruz. Bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz, ifadesini kullandı.

İkramları kabul eden ihtiyaç sahibi aileler,“Biz herkesten razıyız Allah’ta onlardan razı olsun. Devletimiz ve hayır severlerimiz var olsun. Pandemi süreci, insanları birbirinden uzaklaştırmada sıcak ikramlar gönülleri birleştiriyor, bu ramazanda en büyük dualarının salgından kurtulmak olduğunu belirterek, dualarını esirgemediler.