YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 11:33   Güncelleme : 18-05-2021 11:33

SGK 15 YAŞINDA

Sosyal Güvenlik Kurumu Artvin İl Müdürlüğü Kurumun 15’inci yıldönümü sebebi ile Valilik önü Milli İrade Meydanı’nda Atatürk Büstüne çelenk koyma töreni düzenledi.

SGK 15 YAŞINDA

SGK Müdürü Kahraman Derece açıklama yaparak “Sosyal Güvenlik Kurumu bugün itibari ile 15 yaşına girdi. Nice 15 seneler diyoruz. Sosyal güvenlik kurumu 5502’li sayılı kanunla beraber 16 Mayıs 2006 tarihinde yeni bir kurum olarak hayata geçmiş oldu. Malum 3 kurum vardı daha önceden bu 3 kurumun kapatılması ile beraber Sosyal Güvenlik Kurumu kurulmuş oldu. Mayıs ayının 2’nci haftası hafta her yıl Sosyal Güvenlik haftası olarak kutlanmakta” dedi.

Amaçlarının sosyal güvenlik bilincinim tüm kesimlere ulaştırılması tüm paydaşlarının sosyal güvenlik hak ve güvenliklerini bilinmesinin doğrultusunda bu haftayı kutladıklarını belirten Derece, “Kutlama törenimiz bugün çelenk sunma programımız ile başladı, daha sonra Sayın Valimizi ziyaret edeceğiz ve hafta içerisinde de birçok sosyal güvenlik konusu ile ilgili gerek sosyal medyada gerekse basında bilgilendirmelerde bulunacağız. Haftamızın hayırlı olmasını temenni ediyorum, nice sağlıklı güzel günlere diyorum. Sosyal Güvenlik Kurumu her zaman vatandaşlarımızın yanındadır, yanında olmaya da devam edecektir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ