YEREL
Giriş Tarihi : 29-04-2021 11:06   Güncelleme : 29-04-2021 11:11

SEN O CORONAYI YENERSİN!. .

O Artvin'in asırlık çınarı, O Cerattepe'nin savunucusu.

SEN O CORONAYI YENERSİN!. .

Artvin'e beşiğim ve ebedi mezargahım diyen  98 yaşındaki Erzade Yalçıntaş. Artvin'e zarar verenlerin, doğayı katledenlerin karşısında durmaya devam eden,  yalçınkayalar kadar dik ve kararlı bir Artvin yüreğidir o..

Bir buçuk yıldır dünyayı etkisi altına alan yüzbinlerce insanın ölümüne ve milyonlarca insanın hastalanmasına neden olan  coronavirüs salgını bu kez 98 yaşındaki Erzade Yalçıntaş'ı yakaladı. Artvin Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavisi devam eden Erzade Yalçıntaş'ın  bu hızlı iyileşme sürecinde normal servise alınabileceği belirtildi.

Benim Artvin'deki elim ayağım, kulağım gözüm ,Manevi kızım dediği  Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, son durumu hakkında bilgi verdi. Karahan; "Artvinimizin asırlık çınarı, sadece Artvin'in değil, Türkiye'nin, dünyanın tanıdığı, doğa ve Artvin dostu 98 yaşındaki  Erzade teyzemiz maalesef  bir süre önce coronavirüse yakalandı. Artvin Devlet Hastanesi'nde tedavisi devam ediyor.

Yoğun bakımda kaldı. Zor dönemi atlattı.  Erzade teyze Artvin için, bizim için çok önemli bir şahsiyettir. Kendisine şifalar diliyoruz. Bu arada Artvin Devlet Hastanesi çalışanlarına, doktorundan, hemşirelerine kadar herkese gönülden teşekkür ediyoruz. Onların yoğun ve yakın ilgisi Erzade teyzemiz için iyileşmede önemli faktör olmuş. Onlar da Erzade teyzemizi çok sevmişler.

Bu corona illeti maalesef çok can yakıyor. Bundan dolayı daha dikkatli olalım.  Maske, mesafe ve hijyene dikkat edersek  kendiliğinden kaybolur. Ama görüyorum ki buna çok dikkat edilmiyor. Bizim de halk olarak  düşünmemi gerekiyor. Bu böyle sürekli değişen kararlarla bitmez. Uygulama ve dikkat lazımdır.. Ben tüm corona tedavisi gören hastalarımıza geçmiş olsun diyorum." Dedi. 

 Erzade Yalçıntaş, Cerattepe mücadelesinde sembol olmuş isimlerimizdendir. 98 yaşında yine 25 yıl önce söylediği sözlerinin arkasında duruyor. Son nefesime kadar Artvinimin, doğanın, yeşilin çiçeğin,  arının, börtü böceğin, yaban yaşamının , Artvin halkının yanındayım diyor. Kendisine geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz.