YEREL
Giriş Tarihi : 03-06-2022 14:26   Güncelleme : 03-06-2022 14:26

Seferler doldu

Seferler doldu

Kurban Bayramı arefesinde İstanbul Havalimanı’ndan Rize Artvin Havalimanı’na düzenlenecek olan tüm seferler ile Sabiha Gökçen’den 1 sefer doldu.

Açıldığı günden itibaren büyük rağbet gören ve sefer sayılarının eksikliği nedeniyle eleştirilere konu olan Rize Artvin Havalimanı, eleştirilerin gerçeklik boyutunu gözler önüne sermeye devam ediyor.

Sadece İstanbul’a sınırlı sayıda ve Ankara’da evlere şenlik saatte sefer konulduğundan Rize Artvin Havalimanı yolcusunun sefer eksikliği nedeniyle zorunlu olarak Trabzon Havalimanı’nı kullanmaya devam ederken THY’nin İstanbul Havalimanı’ndan Kurban Bayramı arefesinde Rize Artvin Havalimanı’na düzenleyeceği 4 sefer ile AnadoluJet’in Sabiha Gökçen’den gerçekleştireceği 1 sefer bayrama yaklaşık 40 gün kala tam doluluk oranına ulaştı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta içerisinde Sabiha Gökçen’den Rize Artvin Havalimanı’na bayram arefesinde konulan tek seferin dolması üzerine AnadoluJet 2. bir sefer ilave etmişti.

İstanbul Havalimanı’ndan da THY’nin 4 seferinin de 40 gün öncesinden dolması nedeniyle THY’nin arefe gününe yeni seferler koyması bekleniyor.

Öte yandan bayram arefesinde İstanbul’dan Rize’ye sefer sayısının yaklaşık 20 olacağı düşünülüyor.

özel