YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 11:16   Güncelleme : 10-11-2021 11:16

Saygı ve Şükranla Anıyorum

Saygı ve Şükranla Anıyorum

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 83´inci yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Başkan Kurt, güçlü ve modern Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerini atan Atatürk´ü minnet, saygı ve şükranla andıklarını kaydetti. Bütün dünyanın hayranlık duyduğu ve özlemle anılan Atatürk´ün Türkiye Cumhuriyeti´nin varoluş mücadelesinin mimarı olduğunu belirten Başkan Seçkin Kurt, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Atatürk, bir ulusu ortak bir ülkü etrafında bir araya getirerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmakla kalmamış, emsalsiz dehası ile eğitimden sanata hukuktan ekonomiye her alanda büyük inkılâplar gerçekleştirmiştir. Bu inkılaplar genç Türkiye Cumhuriyeti´nin çağdaş medeniyet yolundaki kökleridir. ARTSO olarak Atatürk´ün ´Medeniyet yolunda muvaffakiyet yenileşmeye bağlıdır´ sözünden yola çıkarak ortaya koyduğumuz Artvin´in vizyonunu belirleyen, projelerimizin gururunu yaşıyoruz. Bizler Atatürk´ün çağdaş uygarlık yolunda koyduğu hedeflere çok çalışarak, onun bıraktığı emanetlere sahip çıkarak ülkemizi aydınlık geleceğe taşıma sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu duygularla; Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ölümünün 83. yıldönümünde bir kez daha minnet, saygı ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.”

Dilan Şahinbaş