YEREL
Giriş Tarihi : 23-04-2022 12:56   Güncelleme : 23-04-2022 12:56

Şavşat’ın ve CHP’nin Acı Kaybı

Şavşat’ın ve CHP’nin Acı Kaybı

Şavşat’ın eski Belediye Başkanı Altan Kayaoğlu hayatını kaybetti.

1989/1994 yılları arasında Şavşat Belediye Başkanlığı yapmış olan Altan Kayaoğlu yaşamını sürdürdüğü Ankara’da hayata veda etti. Kayaoğlu’nun cenazesi bugün saat 14.15’de Karşıyaka Mezarlığına defnedilecek.

Kayaoğlu’nun ölüm haberini alan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Şavşat İlçe Örgütü, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar sosyal medya üzerinden Kayaoğlu için paylaşımlarda bulundu.

Milletvekili Bayraktutan şu ifadeleri kullandı: “Acımız büyük. Çok kıymetli bir değerimizi daha yitirdik. Şavşat’ın efsane belediye başkanı, değerli büyüğümüz Altan Kayaoğlu’nun vefat haberini derin üzüntüyle öğrendim. Kayaoğlu Ailesinin acısını yürekten paylaşıyor, Merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır diliyorum. Artvin’imizin, Şavşat’ımızın başı sağ olsun.”

CHP İl Başkanı Ahmet Biber ise yine üzücü bir haber aldığını belirterek “Çok sevdiğim ve Saygı duyduğum değerli ağabeyim Altan Kayaoğlu'nu yitirdik. Acımız büyük, değerli ağabeyimiz ALTAN KAYAOĞLU  1987 Genel seçimlerinde Artvin 2. Sıra SHP'den Milletvekili adayımız, yine 1989-1994 arası Artvin Şavşat ilçesi Belediye Başkanlığı yaptı. Bu dönemde bende SHP İl başkanı olarak beraber çalıştık, Şavşat'a hizmet etmek ve bir şeyler yapmak için yoğun çaba harcadı. Halkçı bir kişiydi. Allah rahmet eylesin. Kayaoğlu ailesinin acısını yürekten paylaşıyor, yengemize, Zafer beye, tüm aileye, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Toprağı bol, mekanı cennet olsun.

Işıklar içinde uyusun değerli Ağabeyim. Seni Unutmayacağız” dedi.

CHP Şavşat İlçe Örgütü de “İlçemiz değerli aydın bir büyüğünü daha kaybetti. Zafer Kayaoğlu ve Naci Kayaoğlu’nun babaları, merhum Ertuğrul ve Turgut Kayaoğlu’nun abileri,ilçe başkanımız İmran Kayaoğlu’nun amcası, İlçemizde önceki dönemlerde Belediye Başkanlığı yapan Altan Kayaoğlu vefat etmiştir. Merhum Altan Amcamıza rahmet kederli Kayaoğlu Ailesine, yakınlarına, baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar da bir mesaj yayınlayarak “1989-1994 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapmış olan mevkidaşım Sayın Altan Kayaoğlu’na Allah’tan rahmet; ailesine, dost ve akrabalarına başsağlığı dilerim” dedi.

Altan Kayaoğlu’nun ölümünün ardından İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı da bir paylaşım gerçekleştirdi ve “1989/1994 1 dönem Şavşat Belediye Başkanı Altan Kayaoğlu Ankara’da vefat etmiştir. Cenazesi 23 Nisan Cumartesi günü (yarın) saat 14:15’de Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedilecektir.

Yönetim Kurulu olarak Merhuma Allah’ tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerini kullandı.

Dilan ŞAHİNBAŞ