YEREL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 10:38   Güncelleme : 08-11-2021 10:38

Şavşat SGK Müdüründen Önemli Ziyaretler

Şavşat SGK Müdüründen Önemli Ziyaretler

Şavşat Sosyal Güvenlik Müdürü Mehtap Altun, ilçe esnafını ziyaret ederek çeşitli konularda bilgilendirme yaptı.

Mehtap Altun esnafa işini gücünü bırakıp bir araya toplamaktan ziyade bütün Esnafı bizzat iş yerlerinde ziyaret ederek kayıt dışı ekonomi istihdam, sigorta pirim teşvikleri ve BAĞKUR pirim teşvikleri konularında bilinçlendirme yapması oldukça yararlı olduğu gibi ilçe esnafının da beğenisini kazandı.

Şavşat Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Mehtap Altun, Çalışma Arkadaşları ile birlikte ilçe merkezindeki esnafları ziyaret ederek kayıt dışı istihdam, sigorta prim teşvikleri, BAĞKUR prim teşvikleri konularında bilgilendirme ve rehberlik faaliyetleri gerçekleştirdi.

Esnafı bilgilendiren Mehtap Altun, bir günlük kayıt dışı işçi çalışmanın tespiti halinde, işyeri tescilli değilse uygulanacak idari para cezasının, bir işçinin bir yıllık sigorta priminden fazla olacağını belirterek, sigortasız işçi çalıştırmamaları konusunda esnafa uyarılarda bulundu.

Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından, işverenlerin üzerindeki mali yükleri azaltarak kayıtlı istihdamı arttırmak amacıyla, 22 farklı sigorta prim teşvikinin uygulanmakta olduğu, bu teşvikler sonucunda, sosyal güvenlik primlerinin önemli bir kısmının devlet tarafından karşılandığını belirtti.

Kendi iş yerlerine yapılan bu ziyaretinden duymuş olduğu memnuniyetlerini dile getiren ilçe esnafı SGK Mehtap Altun’a teşekkür ederek, “Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. Bizzat işyerlerimize gelerek yapmış olduğu bu ziyaret oldukça verimli geçtiği gibi anlatmış olduğu bilgiler hem devletimiz hem milletimiz hem de bizler için oldukça önemli olmuştur. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Nezaketle iş yerlerimize gelip bilmediğimiz veya eksik bildiğimiz birçok konularda bizleri bilgilendirdi. Kendisine ve çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Dilan ŞAHİNBAŞ