YEREL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 17:48   Güncelleme : 25-12-2021 17:48

Şavşat ketesi ile Korava içmeye davetlisiniz

Şavşat ketesi ile Korava içmeye davetlisiniz

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğ Karadeniz Kalkınma Ajansının birlikte düzenlediği Karadeniz Coğrafi İşaretli Ürünler Ağı Projesi Eğitim Programı’nın sertifika törenine Şavşat Belediye Başkanı Nihat acar da katılım gösterdi.

Başkan Acar gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“İlimiz coğrafi işaretlerde tarımsal, hayvansal, kültürel birçok ürün çeşidine sahip. Bunları korumak, yaşatmak ve gelecek dönemlere aktarmak bizlerin görevidir. Çok iyi biliyoruz ki kültürel değerlerin özelliğini kaybettirmeden devam etmesi yasal korumalar ile mümkündür.

Bugün burada Şavşat’ımızın Cittaslow Markasını coğrafi işaretlere taşımanın mutluluğunu gururla paylaşıyorum. Amacımız üretimi arttırmak, istihdama katkı sağlamak Turizm hareketliliği ile birlikte yerel lezzetlerimizi gelecek kuşaklara aktarmaktır. Bu süreçte çalışmalarımızı destekleyen Doğu Karadeniz Kalkınma ajansına, Avrupa Birliği geliştirme idaresine huzurlarınızda teşekkür ediyor, desteklerinin devam etmesini bekliyoruz.

Çok yakında Şavşat’ımızın 2’nci coğrafi işaret değeri olarak Korava’nında ilimizin diğer marka değerleri yanında yer alacağı müjdesini vermek istiyorum. Burada sağlanan birlikteliği coğrafi işaretler alanında sürdürürsek, 2200 değere sahip Türkiye Lezzet Haritasına birçok tescilli ürünümüzü katabiliriz. Turizm başkentinin coğrafi işaretli değerlerine kavuşmasının mutluluğunu bir kez daha sizlerle paylaşıyor tüm katılımcıları Şavşat Ketesi ile birlikte Korava içmeye Şavşat’a davet ediyoruz.”

Dilan Şahinbaş