YEREL
Giriş Tarihi : 23-12-2021 20:04   Güncelleme : 23-12-2021 20:04

Şavşat Beyaza Büründü

Şavşat Beyaza Büründü

Yoğun kar yağışı nedeniyle 'Sakin Şehir' (Cittaslow) unvanlı Şavşat ilçesi beyaz büründü. Kar yağışının ardından kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.Kartpostallık kar manzaraları görenlerhayran kaldı.

İtalya'nın Milano şehrinde düzenlenen Cittaslow 2015 Genel Kurulu'nda "Sakin Şehir" unvanı alan Şavşat ilçesi, doğası, ahşap mimarisi, sessizliği, kültürü, müziği ve doğal yaşamıyla yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ilçe, kış mevsiminde de ziyaretçilerine güzel manzaralar sunuyor.

Gelecek neşelilere aktarılmak amaçlı marka tescili yapılan Şavşat evleri beyaz örtüyle farklı bir görünüme kavuştu. Kültür ve Turizm Bakanlığınca Şavşat ilçesinde "geleneksel Şavşat evi" olarak tescillenmiş çok sayıda bina bulunuyor. Neredeyse her köyde rastlanması mümkün olan Şavşat evi karın yağmasıyla kartpostallık görüntülerin ortaya çıkmasını sağladı.

Doğal ve yaşlı ormanlar içinden yer alan ladin, sarıçam ve köknar ağaçlarının etrafına kurulan yayla evlerinin masallarda yer alan evleri anımsattı.

Malvina BİBİLASHVİLİ