YEREL
Giriş Tarihi : 23-12-2021 11:11   Güncelleme : 23-12-2021 11:11

Şavşat Atatürk Ortaokul Damgası

Şavşat Atatürk Ortaokul Damgası

İl merkezinde yapılan okul sporları voleybol müsabakalarında Şavşat Atatürk Ortaokulu bir birincilik birde ikincilik elde etti.

Koronavirüs nedeniyle yaklaşık iki yıllık bir aranın ardından başlayan okul sporları voleybol müsabakalarında Şavşat Atatürk Ortaokulu Yıldız Erkek takımı 1. Olurken yıldız kız takımı ise 2. Oldu.

Covid-19 salgını nedeniyle okulların çevrim içi eğitime geçmesi ile birlikte yaklaşık iki yıldır ara verilen okul sporları müsabakaları voleybol maçları ile başladı.

Seyirci katılımı ile gerçekleşen müsabakalara ilgi yoğun oldu. Müsabakaları Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; Gençlik ve Spor Artvin İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli ve okul müdürleri ile ilçelerden il merkezine giden öğrencilerin aileleri ve voleybol severler izledi.

Oldukça başarılı maçların ortaya konulduğu müsabakalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, “Öğrencilerimizi sahalarda ve müsabakalarda görmeyi özlemiştik. Okullarımızda yürütülen akademik eğitimle birlikte sosyal, kültürel, sportif faaliyetleri çok önemsiyoruz çünkü bu faaliyetlerin öğrenci gelişimine katkısı çok büyüktür. Müsabakaların düzenlenmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü personellerimize öğretmen ve öğrencilerimize, ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kazanan takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi. İlçemizi temsilen müsabakalara katılan Şavşat Atatürk Ortaokulu yıldız erkek takımı il birincisi olurken yıldız kız takımı birkaç oyuncusunun rahatsızlığı nedeni ile maçlara gidemedikleri için yıldız kız voleybol takımı ikincilikle yetinmek zorunda kaldı.

Şavşat Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmenleri Esra Dede ve Yusuf Yılmaz’ın çalıştırıp hazırlamış oldukları Yıldız erkekler ve yıldız kızlar voleybol takımlarına,AK Parti İl başkanı Fatih Tahtalı bütün öğrencilere ve öğretmenlerine başarılar dileyerek kupa ve madalyalarını takdim etti.

Dilan Şahinbaş