YEREL
Giriş Tarihi : 12-06-2021 10:51   Güncelleme : 12-06-2021 10:51

SAVCILIĞA ŞİKAYETTE BULUNDULAR

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden Mustafa Demirkıran’ı Cumhuriyet Savcılığına şikâyette bulundu.

SAVCILIĞA ŞİKAYETTE BULUNDULAR

Mustafa Demirkan 29.05.2021 tarihinde, Ayasofya Cami'sinde yapılan İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Hafızları İcazet Töreninin de yaptığı konuşmada, “Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma...'' demek suretiyle İSTANBUL'u düşman işgalinden kurtaran Kurucu Liderimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü rahmetle anmak yerine zalim ve kafir demek suretiyle alenen hakaret etmiş ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanı olan şüpheli hakkında gerekli kovuşturmanın yapılması ve hakkında kamu davası açılması için dernek üyeleri bireysel olarak Cumhuriyet Savcılığı’na şikâyette bulundu.