YEREL
Giriş Tarihi : 23-12-2021 11:23   Güncelleme : 23-12-2021 11:23

Şans Eseri Yaşıyoruz

Şans Eseri Yaşıyoruz

Çayağzı mahallesinde bulunan Fabrika kafede 13 Aralık günü saat 21.30 sıralarında çıkan yangında yaralanan Tolga Topal, “Cehennemi yaşadık” dedi.

Fabrika Kafede 13 Aralık günü kafenin çıkış kapısına yakın bir noktada, ses sisteminde elektrik kontağından çıkan yangın, kısa sürede büyümesi sonucu yangın sebebiyle bazı müşteriler içeride mahsur kalmış, ihbar üstüne adrese itfaiye ve sağlık grupları sevk edilmişti.

İtfaiye merdiveni ile içeride kalan bireylerin kurtarıldığı yangında dumandan etkilenen, el ve yüzlerinde yanıklar oluşan 12 şahıs entübe edilerek çevre illerdeki hastanelere sevk edilmişti.

Artvin Devlet Hastanesi’nde meydana getirilen birinci müdahalesinin akabinde Erzurum Kent Hastanesi’ne sevk edilen Eda Güngör, Tolga Topal, Olgun Bayrak ve Olcay Polat ağır bakım servisinde tedaviye alınarak durumu uyguna giden Tolga Topal ve Olgun Bayrak, tıpkı hastanenin Yanık Ünitesi’ne alındı.

Elleri ve yüzünde yanıklar bulunan Tolga Topal arkadaşları ile oturmak için gittiği kafede tesadüfen kurtulduklarını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Arkadaşlarımızla muhabbet ediyorduk, aniden bir kaos çıktı. Baktık yangın çıkmış. Hepimiz koşuşturmaya başladı. İkimiz de koşmaya başlarken elektrikler kesildi. Herkes merdivenlere yöneldi. Göz gözü görmüyor ve oldukça duman vardı. Birden fazla kişi merdivenden düşerek yaralandı. Mekân birden fazla plastik ve tahta suretiyle kolay tutuşan materyallerden oluşuyordu. Kısa sürede her yeri alevler kapladı.

Isı yayılınca bedenimizi yaktı. Her şey saniyelik oldu. Kendi imkanlarımızla kurtulduk. Yanan kaç şahıs tam olarak bilmiyorum fakat mekânda 30’a yakın şahıs vardı. Bugün buradaysak bu büsbütün şans meselesi. Kurtuluşumuz bir mucize oldu.

O akşam cehennemi yaşadık diyebilirim. Yaşanmış olan kaosta hepimiz canını kurtarmayı düşünüyordu. Şükür ölen olmadı. Birden fazla şahıs merdivenlerde yaralandı. Zira orada bir kargaşalık oldu. Arkadaşımla ben de o sırada yere düştüğümüz için bu hale geldik.”

Dilan Şahinbaş