YEREL
Giriş Tarihi : 11-05-2021 13:04   Güncelleme : 11-05-2021 13:04

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğünde görev değişikliği

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü görevine Mukaddes Dağ getirildi.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğünde görev değişikliği

23 yıllık hemşire, 4 yıl eğitim hizmetleri şube müdürü,  3 yıl sağlık hizmetleri şube müdürü ve 4 yıl il kalite koordinatörü olarak görev yapan Mukaddes Dağ, Artvin Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü görevine atandı.

 

Sağlık Kurumları İşletmeciliği tezli yüksek lisansını 2017 yılında tamamlayan Dağ, aynı zamanda da Adalet Ön lisans, kamu yönetimi ve sağlık yönetimi lisans mezunu olarak 3 farklı bölümü bitirdi.

Dağ’ın çeşitli ulusal ve uluslararası yayınları bulunuyor. Bu yayınlar; Kamu hastanelerinde çalışan sağlık personelinde hizmet kalite bilgi ve tutum düzeyi “ Artvin İli Kamu Hastaneleri Örneği”, Sağlık hizmeti kullanım kültürünün sağlık hizmeti sunum kalitesi üzerine etkileri, Hastanelerde iş sağlığı ve güvenliği çalışanların görüşlerinin değerlendirmesi “Artvin ili Hopa Devlet hastanesinde bir uygulama”, Hemşirelerde mobing algısı ve ilişkili etmenler, Üniversite öğrencilerinin akılcı ilaç kullanımı özelliklerinin değerlendirilmesi, Sağlı personelinin bilgi düzeyinin belirlenmesi, Sağlık personelinin yaşam biçimi davranışlarının belirlenmesi konuları üzerine ulusal ve uluslararası yayınlanan çalışmaları bulunuyor.

Farklı birçok konu üzerinde de projeleri olan Dağ, projelerinin neler olduğunu söyledi. Bu projelerin; Türkiye beslenme ve sağlık araştırması, Artvin ili şifa veren ele vefa projesi, Geleceğin kan bağışçılarının kazanımı teknik destek projesi olduğunu belirtti.

Sağlık içi hizmet eğitimleri aldığını ifade eden Dağ, farklı birçok konuda eğitim aldığını ifade etti. Bu eğitimler; Denetim eğitimi, Muvazaa ile etkin mücadele eğitimi, Temel yönetim becerileri eğitimi, Performans ve proje yönetimi eğitimi, Kamu ihale mevzuatı taşınır mal yönetmeliği ve elektronik kamu alımları formu eğitimi, sağlık çalışanlarında bağımlılığa müdahale ve önleme eğitimi, Tıbbi laboratuvarlar ve yönetmeler eğitimi, Türkiye akreditasyon sistemi eğitimi, Türkiye beslenme ve sağlık araştırma eğitimi, Türkiye obezite ile mücadele ve kontrol programı eğitici eğitimi konularında eğitimi aldığını söyledi.