Yerel
Giriş Tarihi : 25-08-2022 13:44

Sağlıcakla Kalın

Sağlıcakla Kalın

Sinop Vali Yardımcılığına atanan Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, Borçka halkı ile bir veda mesajı yayınladı.

İki yıldır Borçka Kaymakamın olarak görev yapan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Sinop Vali Yardımcılığına atanan Ali Osman Bulat; bir mesaj yayınlayarak ilçe halkı ile vedalaştı.

Bulat mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli BorçkalıHemşehrilerim;

2 Yıldır büyük bir özveri ve heyecanla yürütmüş olduğum Borçka Kaymakamlığı görevimden, son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sinop Vali Yardımcılığı görevine atanmam nedeniyle ayrılıyorum.

Görev yaptığımız süre boyunca ikinci memleketim olarak gördüğüm Borçka’mıza elimizden geldiğince, mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet etmeye çalıştık. Gerek tarihi gerekse de muhteşem doğasıyla ön plana çıkan, birçok farklı etnik kökenden insanların kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı güzel insanların şehri Borçka’ya hizmet etmenin onurunu yaşadım.

Bizler Devletimizin ve Milletimizin menfaatine olan her işte var olmaya, vatandaşlarımızın sorunlarını kendi sorunumuz görmeye, ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ anlayışı içerisinde, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı kucaklamaya çalıştık.

Turizm’den Eğitim’e, Sağlık’tan Ulaşım’a, Tarım’danSpor’a, Güvenlik ve Asayiş’ten Köylerimizin Alt ve Üst yapısına kadar birçok alanda hizmet ve çözüm üretmek için mücadele ettik.

Yaptığımız tüm hizmetlerde devletimizin sıcak ve güler yüzünü göstermeye ve her zaman kapılarımızı gönüllerimizi herkese açık tutmaya özen gösterdik.

Macahel de bizim, Beğlevan da, Deviskel de bizim, Klaskur da, Çğala da bizim Trapen de.. Biz hep birlikte Borçka’yız diyerek her bir köyümüze ve vatandaşımıza eşit ve adil olmaya çalıştık.

Birçok alanda sizlerin de desteğiyle hep beraber nice işler başardık.

Geride güzel dostluklar, güzel anılar bırakarak bu güzel şehirden ayrılıyoruz. İlk görev yerlerim arasında yer alan Borçka ilçemizin benim nezdimde her zaman ayrı bir yeri olacaktır.

Bu süreçte bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Başta Sayın Valimiz Yılmaz Doruk olmak üzere, Bölge Milletvekillerimize, Meslek büyüklerim ve meslektaşlarıma, dayanışma içerisinde çalıştığımız Belediye Başkanımıza ve Siyasi Partilerimizin kıymetli Temsilcilerine, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Kıymetli Muhtarlarımıza, beraber mesai yaptığımız tüm kurum Amir ve Müdürlerimize, Kamu Kurumlarımızın değerli personellerine, İş İnsanlarımıza ve siz değerli hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.

Borçka’ya veda ederken, birçok eser ve hizmet üretmenin mutluluğu ve huzuru yanında, sizlerin hayır dualarıyla anılmak bizim için en güzel hediyedir.

Haklarınızı helal ediniz. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Kalın Sağlıcakla.”

Dilan Şahinbaş

 

AdminAdmin