YEREL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 13:56   Güncelleme : 13-04-2021 13:56

Rektöre ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti

Ardahan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Aziz Boz, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Rektöre ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, sanayi ve ekonomi alanlarında yeterli imkânlara sahip olmayan bölgelerde kentlerin topyekûn kalkınması noktasında üniversitelere lokomotif olma görevlerinin düştüğünü ve Artvin Çoruh Üniversitesinin, Artvin’in ekonomik kalkınmasına katma değerler kazandıracak önemli icraatları gerçekleştirme hedefi doğrultusunda çalışmalar yürüteceğini söyledi.

AÇÜ’nün, Kafkasya Bölgesi’nin çeşitli alanlarda yaşadığı sorunlara çözüm önerileri sunabilecek akademik yönlü proje ve faaliyetlere önem verdiğini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Bilgin, “Kafkasya Bölgesi’nin sorunlarının tartışılacağı ve çözüm önerilenin sunulabileceği, bölgenin bitki, doğa ve çevre anlamında sahip olduğu imkânların değerlendirilebileceği kapsamlı bir uluslararası kongre hazırlığı içerisindeyiz. Geleneksel hâle getirmeyi planladığımız bu kongre sayesinde Artvin Çoruh Üniversitesinin, Artvin’e ve bölgenin tanıtımına ulusal ve uluslararası düzeyde katkıda bulunacağını düşünüyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Bilgin toplantıda Üniversitemizin mevcut durumu ile geleceğe dönük faaliyet planları hakkında genel çerçeveden değerlendirmelere de yer verdi.