YEREL
Giriş Tarihi : 12-04-2021 15:13   Güncelleme : 12-04-2021 15:13

Rektör Bilgin’e ziyaretler devam ediyor

Doğu Karadeniz Üniversiteleri Rektörlerinden Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin'e Ziyaret.

Rektör Bilgin’e ziyaretler devam ediyor

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan ve Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, 6 Nisan 2021 Salı günü Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlük makamındaki görüşmede üniversiteler arasında eğitim-öğretim, kültür ve sanat, araştırma-geliştirme ve proje, toplumsal hizmet ve bölgesel kalkınma alanlarında iş birliği konuları görüşüldü.

Ülkemizin Kafkasya bölgesindeki serhat kenti olan ve jeopolitik anlamda önemli bir konumda bulunan Artvin şehrinin eğitim, enerji kaynakları ve su potansiyeli konularında fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda Artvin’in kültürel zenginliği ve geçmişten bugüne aktarılan kültür mirasının kentin beşeri yapısına etkileri, Üniversitemizin bu bağlamda kente sağladığı ve sağlayacağı katkılar Rektörümüz tarafından dile getirildi.

Bir süre önce Üniversitemizde kurulan ve kentin dokusuna yeni bir renk katması beklenen Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi ile bölgede yetişen tıbbi-aromatik bitkilerin sağlık ve kozmetik alanlarında kullanılabilmesi için tesis edilen Tıbbi Aromatik Bitkiler Laboratuvarı’nın kentin ve bölgenin marka haline getirilebilmesiyle ilgili değerlendirmelerden sonra toplantı karşılıklı hediye ve plaket takdiminin ardından iyi niyet temennileriyle sona erdi.

AÇÜ