YEREL
Giriş Tarihi : 11-12-2021 18:38   Güncelleme : 11-12-2021 18:38

Rauf Başar’ın Adına Ödül Töreni

Rauf Başar’ın Adına Ödül Töreni

Hopa Eğitim ve Kültür Derneği, 1. Rauf Başar Eğitim Kültür ve Sanat Ödül Törenini düzenliyor.

Hopa Eğitim ve Kültür Derneği, dernek kurucusu Rauf Başar’ın hayatı boyunca kendisine ilke edindiği değerleri yaşatmak, girişimcilik, yenilikçilik ve kültür alanlarında ülkenin, Hopa’nın ekonomik ve teknolojik gelişim ile bilim, sanat ve kültür alanlarında katkıda bulunan örnek ve öncü insanlar ile kurumları teşvik etmek amacıyla "Rauf Başar Ödülü" nü tertip etti. 15 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecek ödül töreninde “Sonbahar” filmi senaristi ve yönetmeni Özcan Alper ödül almaya layık görüldü.

Hopa Eğitim ve Kültür Dernek Başkan Yardımcısı Gürbüz Akyüz, 1. Rauf Başar Eğitim Kültür ve Sanat Ödül Töreni ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Hizmette 40. yıla erişmenin mutluğunu yaşayan Rauf Başar bu mutluluğunu tüm Hopalılar ile paylaşmak arzusundadır. İlçemizde faaliyet gösteren diğer kişi, kuruluşların da iştiraki ile her yıl Hopa’nın Kültürünü ve Sanatını her yönü ile tanıtımını yapan kişi ve kuruluşlar için Rauf Başar Ödülü düzenlenecektir.

15 Aralık 2021 Çarşamba günü saat 13.0'de Hopa Ticaret Odası Kongre Merkezinde düzenlenecek olan ödül töreninde, ilçemiz kültür ve sanata yaptıkları önemli katkılar ve yükselen başarı grafikleri ile ön plana çıkan Sonbahar Filmi Yönetmeni Özcan Alper’e 1.ci ödül verilecektir.

Ödül törenimize sizleri de aramızda görmek bizleri ziyadesiyle mutlu edecek olup, katılımınızı önemle rica ederiz.”

Zülfiye AKSU