KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 14-03-2023 17:16

Rauf Başar ödülü Kazım Koyuncu’nun ailesine verilecek

Rauf Başar ödülü Kazım Koyuncu’nun ailesine verilecek

Bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Rauf Başar Eğitim ve Kültür Sanat Ödül Töreni’nde Rauf Başar ödülü Kazım Koyuncu’nun ailesine verilecek.

Hopa Eğitim ve Kültür Derneği tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Rauf Başar Eğitim ve Kültür Sanat Ödül Töreni 30 Mart Perşembe günü saat 13.30’da Hopa Eğitim ve Kültür Derneğinde gerçekleştirilecek. Rauf Başar Ödülü 2005 yılında hayata gözlerini yuman müzisyen Kazım Koyuncu’nun ailesine verilecek.

Hopa Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Rauf Başar Eğitim ve Kültür Sanat Ödül Töreni’nin ilki 16 Aralık 2021 tarihinde Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenmiş ve Hopalı yönetmen Özcan Alper Rauf Başar Ödülü’ne layık görülmüştü.

Alper gerçekleştirilen ödül töreninin ardından “Yetişmeme, fizik okurken sinema yapmama, farklı düşünmeme etkili olan, belki yaşasaydı, aramızda olsaydı Kazım Koyuncu’nun bu ödülü almasını canı gönülden isterdim. Ben bu ödülü ondan sonra aldığımı varsayacağım” dedi

Kentte yaşayan gençlerin kendilerini yetiştirebilecekleri kültür merkezlerine ihtiyaçları olduğunu söyleyen Alper, “Sineması olmayan kentte sinemacı olunca o şehirdeki kültürel ortam sizi daha çok ilgilendiriyor. Bu ödülün benim için manevi boyutu çok büyük. Başar ailesinin maddi bir desteği de bu ödülün bir parçası. Ben konuştuğum bu amaçlar doğrultusunda bu maddi ödülü Hopa Kültür ve Sanat Evi’ne vermek istiyorum. Hopa Kültür ve Sanat Evi’nin açılması pandemi koşullarına denk geldi ama en son geçen haftaki etkinliklerinde gördüm ki bütün imkânsızlıklara rağmen güzel şeyler yapmaya çalışıyorlar ben de bu ödülü onlara vermek istiyorum” şeklinde konuştu.

Hikmet BAŞAR

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber