Yerel
Giriş Tarihi : 10-03-2023 15:24

Psikososyal Destek Ekibi Hatay’a Yolunda

Psikososyal Destek Ekibi Hatay’a Yolunda

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen iki büyük depremin ardından deprem bölgesindeki vatandaşlara eğitim ailemizin destekleri devam ediyor.

Öğretmenler bölgedeki öğrencilerin eğitim öğretimine destek sağlamak için DYK kurslarında gönüllü olarak görev almalarının yanı sıra şimdi de bölgedeki ailelere ve çocuklara psikososyal destek sağlanması amacıyla 10.03.2023 Cuma günü 12 rehber öğretmenimiz, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Özcan Köse koordinesinde Hatay’a yolcu edildi.

Özellikle bölgedeki çocuklara dokunmanın, onların psikolojik olarak yaralarını bir nebze olsun sarmak için bu hassas dönemde yanlarında olmanın önemini ifade eden Acar, bölgede bir hafta görev yapacak olan Şube Müdürü Özcan Köse ve 12 rehber öğretmene teşekkür etti.

Ekip Artvin İmam Hatip Lisesinden İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan Güray, Artvin İmam Hatip Lisesi Müdürü Oğuzhan Pehlivan, Artvin RAM Müdiresi Devrim Özbayrak eşliğinde Hatay’a yolcu eden Acar, ekibimize hayırlı yolculuklar diledi ve sağlıkla gidip dönmeleri temennisinde bulundu.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber