Yerel
Giriş Tarihi : 27-08-2022 13:37

"Promosyon Haklarını Talep Ediyoruz"

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Rize Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Usta, çay üreticilerinin promosyon hakları için gerekli adımların atılması gerektiğini belirtti.

Usta yaptığı yazılı açıklamada çiftçilerin sorunlarına değinerek, “Ülkemizde promosyon; emekliye, memura, sözleşmeli personele, özele, diyanete, Adalete her kesime var ama ‘Köylü milletin efendisidir’ sözünün muhatabı çiftçimize neden yok? Özel mankaları milyar TL kâr rekorları kırarken, çiftçilerimizin bu hakları neden hiçbir siyasetçimizin gündeminde değil? 210 bin çay üreticimizin 10 milyar TL’yi bulan çay parası ödemelerine karşılık başta Rizeli vekillerimiz olmak üzere, Artvin, Trabzon ve Giresun milletvekillerimizi, iktidarından muhalefetine kadar göreve davet ediyoruz” dedi.

“Çiftçimizin ve Çay Üreticimizin Sesi Olmaya Devam Edeceğiz”

Partilerinin genel başkanı Mustafa Destici’nin girişimleri ile 210 bin çay üreticisinin promosyon haklarını talep ettiklerini belirten Usta şunları söyledi:

“Bu paralar karşılığında 700 milyon TL’ye yakın bir kazanç söz konusu olacaktır. Bu da 30 kuruş olan desteklemeye 50 kuruş daha ilave destek verilmesidir. ÇAYKUR Genel Müdürümüz bu konuda bir girişimde bulundu ama maalesef ki kendisine bizden başka hiçbir siyasi parti destek vermedi. Büyük Birlik Partisi olarak çiftçimizin ve çay üreticimizin sesi olmaya devam edeceğiz.”

Artvin'de HaberArtvin'de Haber