YEREL
Giriş Tarihi : 12-04-2022 12:00   Güncelleme : 12-04-2022 12:00

Polis Haftasında Çeşitli Etkinlikler

Polis Haftasında Çeşitli Etkinlikler

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 177. Yıldönümü Şavşat’ta çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 177. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Şavşat İlçe Emniyet Amirliği tarafından çeşitli etkinlikler yapıldı.

Polis Haftası etkinlikleri dahilinde Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gündüz bilgilendirme çalışması yapıldı, akşam ise iftar yemeği düzenlendi.

Polis Haftası etkinlikleri dahilinde Şavşat İlçe Emniyet Amirliği tarafından yapılan etkinlikler vatandaşlar ve öğrenciler tarafından çok beğenildi.

Şavşat İlçe Amirliği tarafından yapılan etkinliklerle ilgili olarak Kaymakam Yusuf Akın, “Türk Polis Teşkilatımızın 177. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Görev yapan tüm güvenlik güçlerimize görevlerinde başarı ve kolaylık diliyorum. Yüce Allah'ım güvenlik güçlerimizi korusun. Polis Haftası vesilesiyle aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. İlçemiz Emniyet teşkilatı bu hafta boyunca çok sayıda etkinlikler yaptılar.Yapılan bu çalışmalarda vatandaşlar tarafından çok olumlu tepki ve mesajlar aldık. Halkımızın huzuru için çok önemli çalışmalar yapılıyor. İlçe halkımıza ve ilçe emniyetimize yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı size çok teşekkür ediyorum." dedi.

Yapılan etkinlikler arasında Kadına şiddete karşı ki KADES uygulaması, uyuşturucu ve bağımlılığa karşı mücadele konusunda halkın bilgilendirilmesi, Trafik kurallarının anlatılması ve Polislik mesleğinin öğrencilere sevdirilmesi ve daha birçok konularda faaliyetler yapılıyor.

Yapılan faaliyetler ilçede eğitim ve öğretimlerini sürdüren bütün okullarda ve vatandaşın yoğun olduğu bölgelerde devam ediyor.

Yapılan etkinlikler çerçevesinde okullara giden polis memurları öğrencilere vermiş oldukları bilgilendirme faaliyetlerinde polislik mesleğinin sevdirilmesi, bağımlılığa karşı mücadele, KADES uygulaması, okul giriş ve çıkışlarında uygulamalı trafik eğitimleri ve bütün bu konularla ilgili hem teorik hemde pratik bilgiler verilerek ilçe genelinde yoğunluğun çok olduğu yerlerde emniyet personelleri tarafından stantlar açılarak broşür dağıtıldı.

Etkinliğe katılan Hülya Usta, polisin uygulamalarla ilgili yaptığı bilgilendirmenin faydalı olduğunu belirterek, "Başımıza bir iş gelince bu uygulamalardan polisi çağıracağız. Şavşat İlçe Amirliği ekipleri tarafından güzel bir çalışma yapıldı ve ekipler bütün konuları çok güzel izah ettiler. Sadece şiddet görmek değil, sokakta bir tehlikeyle karşılaştığımızda uygulamayı kullanabileceğiz. Özellikle KADES uygulaması ile ilgili olarak zaman zaman televizyonda görüyordum ama, şimdi daha iyi bilgilendim. Teşkilatımız bizi böyle aydınlattığı müddetçe, her zaman gözümüz, kulağımız açılır" dedi.

Uygulamaların oldukça faydalı olduğunu belirten Şavşatlı öğrenciler ise, "Emniyete çok teşekkür ediyoruz. En büyük sorunlarla ilgili önemli bir çözüm bulmuşlar ve insanları bilgilendiriyorlar. Bu çok önemli bir şey. İçişleri Bakanlığına, Emniyet Genel Müdürlüğüne, Artvin İl Emniyet Müdürlüğüne, Şavşat İlçe Emniyet Amirliğine, okulumuz öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Etkinliğe katılan vatandaş ve öğrencilere uygulamalarla ilgili broşür, çocuklara ise hediye dağıtıldı.