YEREL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 13:48   Güncelleme : 13-04-2021 13:48

Polis günü kutlu olsun

Arhavi’de, Türk Polis Teşkilatının 176. Yılı Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle Çelenk Töreni gerçekleşti.

Polis günü kutlu olsun

Dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 (Corona) virüsü ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlerden dolayı; Polis Haftası etkinlikleri; İlçe Emniyet Müdürlüğü personelinin katılımları ile Arhavi Atatürk Anıtı önünde; Çelenk töreni gerçekleştirildi.

Arhavi Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş'ın Türk Polis Teşkilatının 176. Yılı Kuruluş Yıldönümü Mesajı; "Polis Teşkilatımız, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmektedir. Ülkemizdeki huzur ve güven ortamının sağlanmasında büyük rol üstlenmektedir. Sahip oldukları vatan sevgisiyle gece gündüz demeden faaliyetlerini yürüten, büyük bir özveriyle vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için çalışan polislerimizin 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyor, bu ulvi görevi yerine getirirken hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, fedakâr gazilerimize uzun ömürler diliyorum” dedi.

Polis haftası Münasebeti ile gerçekleştirilen tören; Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile son buldu.