SPOR
Giriş Tarihi : 17-10-2022 11:24   Güncelleme : 17-10-2022 14:27

 “Plates Her İnsanın Hayatında Olmalı”

 “Plates Her İnsanın Hayatında Olmalı”

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunu aynı zamanda Judo Antrenörü olan Fatma Gülbin Öz’ün Borçka’da açtığı plates salonu ilçe halkı tarafından ilgi görüyor. Platesin her insanın hayatında olması gerektiğine vurgu yapan Öz, egzersizin önemine vurgu yaptı.

Pilates salonunu açılış süreci hakkında bilgi veren Öz vatandaşlardan yoğun talep geldiğini belirterek,“Ben buranın eski milli sporcusuyum burada sporculuk yaptım. 4. Sınıftan beri spora başladım milli güreşçiyim. Üniversite bittikten sonra buraya geldim ve Judo Antrenörlüğüne başladım. Judo yaparken baktım bayanların yapabileceği bir şey yoktu ve bende bu konuda bir şeyler yapmak istedim. Pilates eğitimi, voleybol antrenörü, güreş antrenörü, spor masörlüğüm, Step Aerobik eğitimim var. İlk önce kapalı spor salonunda ders vermeye başladım, orayı kiralamıştık orada pilates yapmaya ve daha sonra kendi salonumda yapmaya başladım. 7 yıldır bu alanın içindeyim ve 7 yıldan beri gelen üyelerim var çok seviyorlar pilatesi, herkes böyle bir yer açmam konusun da çok ısrarcıydı bende oturup dinlenme taraftarıydım ama Borçka halkı çok istekliydi. Bende zaten bu sporun içerisindeyim ve hep içerisinde olacağım dedim ve LinAyPilates’i açtım. Hocalar bazen eğitimli olmayabiliyor, ben olsam sporu bilen biri ile spor yapmak isterim. Ben çocuğumuda sporu bilen birine yollamak isterim. Bu zamanda bana göre herkes hoca ama bu alanı tam anlamıyla bilen bana göre çok az kişi. Okumuş, eğitimini almış kişi ile ilerlemek isterim. Senelerce bana gelen, aklımda olan bazı isimler var onları eğitimlere yollayıp beraber çalışmak istiyorum. Çünkü tek başıma ne kadar yürütebilirim diye düşünüyorum bir tane yardımcımın olmasını isterim”diye konuştu.

İnsanların hayatlarında sporu bulundurmaları gerektiğini vurgulayan Öz,” Benim hayalimi değil de buradaki insanların hayalini gerçekleştirmek istiyorum, elbette benim de hayallerim var ama onlar mutlu olunca bende mutlu oluyorum. Onları istekli gördüğüm zaman bende daha çok istekli oluyorum. Borçka halkının burada buna ihtiyacı var. Çünkü burada sosyal aktivite olarak yapacağı alanlar kısıtlı yer yok, kadınların yapabileceği hiçbir aktivite yok kafede oturmak dışında. Burası fazlasıyla ilgi gördü ve tüm seanslarımız doldu. Elimden gelse fazla seans açsam da insanları geri çevirmesem ama şuanda bu kadarına yetebiliyorum. Sporu hayatların da bulundurmaları gerekiyor. Egzersiz olarak her insanın hayatında olması gereken bir şey” ifadelerini kullandı.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber