YEREL
Giriş Tarihi : 13-04-2022 12:22   Güncelleme : 13-04-2022 12:22

Pilarget Doğa ve Yaşam Derneği’nde Yeni Dönem

Pilarget Doğa ve Yaşam Derneği’nde Yeni Dönem

Pilarget Doğa ve Yaşam Derneği 9 Nisan 2022 Cumartesi günü 2. Olağan Kongresini gerçekleştirildi. Dernek Başkanlığına Murat Kuruoğlu ve yönetimi seçildi.

Arhavi’de doğa ve yaşam mücadelesi gösteren Pilarget Doğa ve Yaşam Derneği 2. Olağan Kongresini 9 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirdi. Dernek Yönetimine Murat Kuruoğlu Başkanlığında Fahrettin Şivil, Hakan Kurdoğlu, Zeki Candemir, Bilgin Algül, Fazlı Zoraloğlu, Emine Gönüllü, Neriman Gerdan, Güliye Şeşenoğlu geldi.

Dernek yeni başkanı Murat Kuruoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“09.04.2022Cumartesi günü Pilarget Doğa ve Yaşam Derneği olarak 2. Olağan Kongremizi gerçekleştirmişbulunmaktayız.Dernek üyelerimizin 2 dönem boyunca bana  ve yönetim kurulu arkadaşlarımıza göstermiş olduğu güvenden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.Derneğimizin kuruluşunda emeği geçen birinci dönem BaşkanıSayın Hazım Kurtoğlu,Başkan Yardımcısı SayınTevfik Kuruoğlu, Sayın Nizamettin Şivil, değerli yönetim kurulu üyeleri Hakan Kurtoğlu,Hüseyin Erdoğan, Hüseyin Kurtoğlu,Zeki Candemir, Fazlı Zoraloğlu,Emine Gönüllü,Güliye Şeşen,’e ayrıca çok değerli Ulukent  köyü Muhtarımız Necati Canoğluna,Balıklı köyü Muhtarımız Muzaffer Şivil’e, Ulukent köyü ve Balıklı köyümüzün çok değerli halkına,birlik beraberlik, dayanışma için ve özverili üstün  çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi şükranlarımı  sunarım.

Bizler yeni yönetim olarak aynı özveri ve üstün çalışmaya devam edeceğiz.HES’lere karşı hukuksal mücadelemiz devam edecektir.Dere ıslahı ile ilgili takibimize devam edeceğiz.Bizler doğamızın orijinalinde kalmasından yanayızfakat gerek yaşam şartlarımız gerekse iklim koşulları ve diğer unsurlardan dolayı tahribatlar oluşmakta ve bunların tamiratı gerekmektedir.Derelerimize de bu gözle bakmaktayız.Tabii ki yer yer lokal taş duvar gerekmektedir fakat tüm havzayı betonlarsanız çok övündüğümüz doğal güzelliğimize zarar vermiş olursunuz.Pilarget Doğa ve Yaşam Derneği olarak köyümüzün güzelliği ve o güzelim vadisini gelecek nesillere doğallığı ile bırakmaktır.”

Önceki dönem Dernek Başkanlığı yapan Hazım Kurtoğlu ise 2. Olağan Kongre sonrasında yaptığı paylaşımda “Kurucu Başkanı olduğum Pilarget Doğa ve Yaşam Derneği’nin 2.Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdik. Bu onurlu göreve beni layık gören yol arkadaşlarıma Pilargetlilere ve Arhavi’mizin, Artvin’imizin doğa ve yaşamdan yana tavır koyan tüm vakıf ve STK’lere teşekkür ederim. Bu kutsal görevi devralan değerli arkadaşımız Murat Kuruoğlu ve bütün kadroya başarılar dilerim” dedi.

Dilan Şahinbaş