YEREL
Giriş Tarihi : 23-10-2021 15:53   Güncelleme : 23-10-2021 15:53

PATİKA YÜRÜYÜŞ KULUBÜ’NÜN YENİ ROTASI

PATİKA YÜRÜYÜŞ KULUBÜ’NÜN YENİ ROTASI

Patika Kitabevi 3 yılı aşkın bir süredir gerçekleştirdiği Patika Yürüyüş Kulübü faaliyetleriyle bu hafta sonu için rotasını Şara-Atatepe Yürüyüşü ile sürdürecek.Patika Yürüyüş Kulübü tarafından 24.10.2021 Pazar günü gerçekleştirilecek Şara-Atatepe Yürüyüşü için yapılan açıklamada hava durumuna yer verilirken, alınması gereken tedbirler sıralandı.

Açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi;

Pazar günü bölgemizde hava açık, sıcaklık 20 derece civarında olacak. Yaklaşık 12 km’lik yürüyüşümüze saat 09:00'da Patika Kitabevinden hareket edeceğiz. Lütfen katılımınızı 23 Ekim Cumartesi günü saat 17.00 'a kadar bildiriniz. Kıyafet donanımına dikkat edilmesi gerekir. Cuma günü güncel hava durumunu kontrol ediniz lütfen.

Yürüyüş donanımı ve aşağıda “Önemlidir” başlığı altında belirtilen sorunları olmayan herkes katılabilir. Kentin görsel, işitsel ve duygusal kirliliğinden doğaya sığınmak isterseniz, katılmak için Patika Kitabevine veya mfatih.keskin08@gmail.com adresine kaç kişi olduğunuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. Son an değişiklikleri için telefon numaralarınız kesinlikle gerekmektedir. Katılımcıların yağış mevsimine girmiş bulunduğumuzu göz önünde bulundurulmasını özellikle hatırlatırız.  Sorularınız için: Patika Kitabevi: 0466 212 10 44, Mehmet Fatih Keskin 0545 264 62 82

Önemlidir: Grip ve benzeri ateşli rahatsızlığı olan arkadaşlar hem kendi hem de gruptaki diğer insanların güvenliği için etkinliğe katılmamaları gerekir. Soğuk havanın kalp ve damar rahatsızlıklarında olumsuz anlamda tetikleyici olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tür rahatsızlıkları olan arkadaşlarımızın, havalar makul derecelere yükselene kadar etkinliklere katılmamaları önemle hatırlatılır. Diğer yanda; solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları olanların, Mevsimsel iklim koşullarının tetiklediği rahatsızlıkları olan arkadaşların, Epilepsi ve benzeri rahatsızlıkları olanların ve de uzun yürüyüşlerin, sebep olabileceği kas-eklem rahatsızlıkları olan arkadaşların doktorlarına danışmadan etkinliğe katılmamaları sağlıkları için çok önemlidir.

İlaç kullanan arkadaşlar, evden çıkmadan önce ilaçlarının yanlarında olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bildiğini gibi İlk Yardım ilaçsız yapılan bir hayatta tutma sürecidir. İlk yardımcı olarak sizlere İlaç vermemiz doğru ve yasal değildir. Bu nedenle kullandığınız ilaçları mutlaka yanınıza alınız.

DİLAN ŞAHİNBAŞ