YEREL
Giriş Tarihi : 27-11-2021 13:10   Güncelleme : 27-11-2021 13:10

Patika Rotası: Şavşat Avcala Yayla-Yangın Kulesi

Patika Rotası: Şavşat Avcala Yayla-Yangın Kulesi

Patika Kitabevi 3 yılı aşkın bir süredir gerçekleştirdiği Patika Yürüyüş Kulübü faaliyetleriyle bu hafta sonu için rotasını Şavşat Avcala Yayla-Yangın Kulesi yürüyüşü olarak belirlendi.

Patika Yürüyüş Kulübü tarafından 28Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek Şavşat Avcala Yayla-Yangın Kulesi Yürüyüşü için yapılan açıklamada hava durumuna yer verilirken, alınması gereken tedbirler sıralandı.

Patika Yürüyüş Kulübü tarafından paylaşılan bildiride şu ifadeler yer aldı;

Pazar günü bölgemizde hava bulutlu, sıcaklık 18 derece civarında olacak. Yaklaşık 18 km’lik yürüyüşümüze saat 08.00'da Patika Kitabevinden araçla hareket edeceğiz. Lütfen katılımınızı 27 Kasım Cumartesi (bugün) günü saat 17.00’ye kadar bildiriniz. Kıyafet donanımına dikkat edilmesi gerekir.

• Cuma günü güncel hava durumunu kontrol ediniz lütfen…

• yürüyüş donanımı ve aşağıda “ÖNEMLİDİR” başlığı altında belirtilen sorunları olmayan herkes katılabilir.

• Kentin görsel, işitsel ve duygusal kirliliğinden doğaya sığınmak isterseniz, katılmak için Patika Kitabevine veya mfatih.keskin08@gmail.com adresine kaç kişi olduğunuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. - Son an değişiklikleri için telefon numaralarınız kesinlikle gerekmektedir.

- Katılımcıların yağış mevsimine girmiş bulunduğumuzugöz önünde bulundurulmasını özellikle hatırlatırız.

- Sorularınız için: Patika Kitabevi: 0466 212 10 44

Mehmet Fatih Keskin 0545 264 62 82

ÖNEMLİDİR:Grip ve benzeri ateşli rahatsızlığı olan arkadaşlar hem kendi hem de gruptaki diğer insanların güvenliği için etkinliğe katılmamaları gerekir. Soğuk havanın kalp ve damar rahatsızlıklarında olumsuz anlamda tetikleyici olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tür rahatsızlıkları olan arkadaşlarımızın, havalar makul derecelere yükselene kadar etkinliklere katılmamaları önemle hatırlatılır.Diğer yanda; solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları olanların, Mevsimsel iklim koşullarının tetiklediği rahatsızlıkları olan arkadaşların,Epilepsi ve benzeri rahatsızlıkları olanların ve de uzun yürüyüşlerin, sebep olabileceği kas-eklem rahatsızlıkları olan arkadaşlarındoktorlarına danışmadanetkinliğekarılmamaları sağlıkları için çok önemlidir.

İlaç kullanan arkadaşlar, evden çıkmadan önce ilaçlarının yanlarında olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bildiğiniz gibi İlk Yardım ilaçsız yapılan bir hayatta tutma sürecidir. İlk yardımcı olarak sizlere ilaç vermemiz doğru ve yasal değildir. Bu nedenle kullandığınız ilaçları mutlaka yanınıza alınız.”

Dilan Şahinbaş