YEREL
Giriş Tarihi : 12-05-2022 13:12   Güncelleme : 12-05-2022 13:12

Patika Rotası: GENYA

Patika Rotası: GENYA

Patika Yürüyüş Kulübü’nün bu haftaki rotası Genya Yürüyüşü.

Patika Kitabevi’nin çatısı altında organize edilen ve Patika Yürüyüş Kulübü olarak yaklaşık 4 senedir her hafta sonu bir fiil yürüyüş etkinliği gerçekleştiriliyor. Patika Yürüyüş Kulübü 14.05.2022 Cumartesi günü Genya Yürüyüşü ile etkinliklerine devam ediyor.

Patika Kitabevi sayfasından yapılan açıklamada etkinliğe katılmak isteyenlerin 13 Mayıs akşamı saat 17.00’ye kadar bilgilendirme yapması gerektiği belirtiliyor.

Ayrıca açıklamada şu ifadelere yer veriliyor;

“Merhaba Arkadaşlar

Cumartesi günü bölgemizde hava güneşli, sıcaklık 26 derece civarında olacak. Yaklaşık 18 km’lik yürüyüşümüze saat 09.00'da Patika Kitabevinden araçla hareket edeceğiz. Lütfen katılımınızı 13 Mayıs Cuma günü saat 17.00 'a kadar bildiriniz. Kıyafet donanımına dikkat edilmesi gerekir.

• Cuma günü güncel hava durumunu kontrol ediniz lütfen.

• Yürüyüş donanımı ve aşağıda “ÖNEMLİDİR” başlığı altında belirtilen sorunları olmayan herkes katılabilir.

• Kentin görsel, işitsel ve duygusal kirliliğinden doğaya sığınmak isterseniz, katılmak için Patika Kitabevine veya mfatih.keskin08@gmail.com adresine kaç kişi olduğunuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. - Son an değişiklikleri için telefon numaralarınız kesinlikle gerekmektedir.

- Katılımcıların yağış̧ mevsimine girmiş̧ bulunduğumuzu göz önünde bulundurulmasını özellikle hatırlatırız.

- Sorularınız için: Patika Kitabevi: 0466 212 10 44

Mehmet Fatih Keskin 0545 264 62 82

ÖNEMLİDİR:*Grip ve benzeri ateşli rahatsızlığı olan arkadaşlar hem kendi hem de gruptaki diğer insanların güvenliği için etkinliğe katılmamaları gerekir.Soğuk havanın kalp ve damar rahatsızlıklarında olumsuz anlamda tetikleyici olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tür rahatsızlıkları olan arkadaşlarımızın, havalar makul derecelere yükselene kadar etkinliklere katılmamaları önemle hatırlatılır.Diğer yanda; solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları olanların, Mevsimsel iklim koşullarınıntetiklediği rahatsızlıkları olan arkadaşların,Epilepsi ve benzeri rahatsızlıkları olanların ve de uzun yürüyüşlerin sebep olabileceği kas-eklem rahatsızlıkları olan arkadaşlarındoktorlarına danışmadan etkinliğekatılmamaları sağlıklarıiçinçokönemlidir.

*İlaç kullanan arkadaşlar, evden çıkmadanönceİlaçlarının yanlarında olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bildiği gibi ilk yardım ilaçsız yapılan bir hayatta tutma sürecidir. İlk yardımcı olarak sizlere ilaç vermemiz doğru ve yasal değildir. Bu nedenle kullandığınız ilaçları mutlaka yanınıza alınız.”