YEREL
Giriş Tarihi : 07-05-2021 18:41   Güncelleme : 07-05-2021 18:41

Pandemi Sonrasında Ekoturizm Yolu Nefes Aldıracak

Artvin Orman Genel Müdürlüğünün ‘Ekoturizm Eylem Planı’ çerçevesinde; Artvin’in Doğal Güzellikleri “Çoruh ekoturizm” Projesiyle Turizme Kazandırılıyor.

Pandemi Sonrasında Ekoturizm Yolu Nefes Aldıracak

Proje kapsamında Anbarlı-Tütüncüler, Ormanlı-Fıstıklı köyleri, Çamlık-Yenimahalle ile Kafkasör-Genya Dağı boyunca 52 kilometrelik güzergahta yürüyüş yolu, orman yolu, stabilize köy yolu ve bisiklet yolu olmak üzere 4 ayrı parkurdan oluşmaktadır.

Pek çok sektörü derinden etkileyen pandemi sürecinin tüm dünyada turizm alışkanlıklarını da değiştireceği öngörülüyor. Normalleşme süreçlerinin kendini hissettirmesiyle eve kapananları, doğaya duyarlı bir seyahat olarak nitelendirdiğimiz ekoturizm güzergahında yürüyüşe davet ediyoruz.

Anbarlı- Tütüncüler arası güzergahta çalışmalar tamamlanmış olup, Parkur dik kayalıklar ve derin vadilerden oluşmaktadır. Anıt kayacık ormanları (Ostrya carpinifolia), Bakir meşe ormanları (Quercus petraea), Zengin bir flora, delikli kaya, kamp alanı, göl ve orman manzaraları, tarihi yapılar ve tırmanma alanları Anbarlı İle Ormanlı köyleri arasındaki parkurun doğal hazineleri olarak dikkat çekmektedir.