YEREL
Giriş Tarihi : 05-05-2021 13:03   Güncelleme : 05-05-2021 13:16

Pandemi de Ekonomi de Halkı Vurdu

COVİD-19 salgını kapsamında alınan önlemlerle birlikte başlatılan tam kısıtlama süreci halk üzerinde olumsuz etki yarattı.

Pandemi de Ekonomi de Halkı Vurdu

DİLAN ŞAHİNBAŞ

Artvin’de Yusufeli Barajında çalışan Cumali Kanlı, 3 bin beş yüz Türk Lirası maaş aldığını fakat geçinemediğini belirtti. 4 çocuk babası Kanlı çocuklarının evli olduğunu fakat maddi durumlarının iyi olmadığını ifade ederek, “Allaha şükür ki evimiz kira değil. Bu kadar masrafın üstüne bir de kira ödüyor olsaydık, şu durumda bile ayın sonunu göremezken eve ekmek götüremeyecek durumda olurduk. Alışveriş yaparken gücümüz yetmiyor. Kredi ödemem var zaten. Evi zor bir şekilde geçindirmeye çalışıyorum” dedi.

Getirilin kısıtlamalar neticesinde esnafların da zor durumda olduğunu, dükkanını kapatanların olduğunu belirten Kanlı, “Esnaf her şeyini kapatmış ne yapacağını şaşırmış. Esnaf da illa evine bir şey götürecek. Bu ekonomik kriz içinde biz esnaftan alışveriş yapamıyoruz ki onlar da kazansın. Esnafın da çoluğu çocuğu var, ne yiyip ne içecek, ev kirası onlar da sıkıntı yani valla. Vatandan ne yapacağını şaşırmış durumda. Cumhurbaşkanımızın esnafa yardımcı olmasını isterim. Bir esnaf dükkânını kapatıyorsa maddi, manevi olarak destek olmasını isterim ama belki onunda bir bildiği vardır” diyerek getirilen tam kapanma önlemlerinin herkese uygulanmadığını kendisinin bu süreçte de çalıştığını ve çalışma saatleri gece olduğundan seksen gündür kendi evine gidemediğini aktardı.