YEREL
Giriş Tarihi : 28-05-2022 12:54   Güncelleme : 28-05-2022 12:54

ÖZTÜRK’TEN ÇOK ÖZEL TEŞEKKÜR

ÖZTÜRK’TEN ÇOK ÖZEL TEŞEKKÜR

Artvinliler Hizmet Vakfı Kurucu Başkanı Atilla Öztürk’ten Çok Özel Teşekkür!

İstanbul’da 1993 yılında kurulan Artvinliler Hizmet Vakfı çok önemli ve örnek bir çalışma ile kuruluşunun 29. yılında Vakıf Merkez Hizmet binasına “ARTVİN EVİNE” kavuşarak açılışını gerçekleştirdi.

Beykoz Kavacık’ta merkezi bir yerde yapılan ve 15 Mayıs’ta gerçekleştirilen hizmet binasının açılış töreninde, İstanbul’da yaşayan Artvinlilerin yanısıra Artvin ve diğer illerde yaşayan Artvinliler katıldı.

Açılış töreninde Vakfın Kurucu Başkanı Atilla Öztürk,  Vakfın kuruluşunda emeği geçen isimleri anarak teşekkür etti.  Öztürk, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Hemşehrilerim, 1992 yılı Eylül ayında kuruluş çalışmalarına “Artvin’e ve Artvinliler Hizmet” konusunda aynı duygularla birliktelik oluşturarak “BİZ” olmayı başarmamız yolunda yanımda olan arkadaşlarım, İlhan Avcı,  İlker Kaya, Hızır Güneş, Necmettin Orman,  Erdinç Işık, Nevzat Pehlivan’a, sağlıklı günler diliyorum. Sabit Osman Avcı, Cengiz Kaplan, Adnan Melek, Tahsin Yılmaz’a, Ulu Yaradan’dan rahmet dilerim.

Aynı dönemde bizlere çok büyük destek veren “DANIŞMA KURULUNUN” değerli insanları; Nihat Gökyiğit, Hasan Ekinci,  İsmet Acar, Süleyman Hatinoğlu,  Nurettin Çarmıklı’ya sağlıklı günler dilerken,

Ali Rıza Çarmıklı, Fehmi Alpaslan, Hilmi Çeltikçi, Nedim Demirel, Kadir Orman, Ertuğrul Kurdoğlu, Gürbüz Atabek ve Edip Akın’a Ulu Yaradan’dan Rahmet Dilerim. Işıklar içinde uyusunlar.

Vakfımızın kuruluş çalışmalarını tamamladığımız 1993 yılından bugüne,  ”Hizmette Daha İyiye Güzele” ulaşmak için çaba gösteren, katkıda bulunan tüm Artvinli değerlerimize ve tüm dönemlerde “Yönetim, Danışma Kurullarında” görev ve sorumluluk almış başkan ve üyelerine yaptıkları hizmetler için şükran borçluyuz. 

1993 yılında “HİZMETTE DAHA İYİYE GÜZELE” ulaşma amacıyla çalışmaya başlayan Vakfımız, “Hizmette Daha İyiye, Güzele” ulaşma amacından, “İNSAN- DOĞA -EĞİTİM İÇİN EL ELE”çalışarak kuruluşunun 29. yılında Artvin’e çok önemli hizmet çalışmalarına  bir başka güç ile devam edeceğine inandığım Vakıf Merkezimize kavuşmuş bulunmakta ve hep birlikte bunun mutluluğunu yaşamaktayız.

Vakıf Merkezimizin oluşumunun her adımında maddi ve manevi katkı veren tüm değerli hemşerilerimize, Vakıf yönetimlerine teşekkür ediyorum. Böylesine güzel, özverili çalışmalarından dolayı her türlü övgüyü hak etmektedir.  Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutlarım.

Bugüne kadar amaç ve ilkelerine uygun çalışmaları başarıyla yapan arkadaşlarımızın bundan sonra da çok daha kapsamlı işler yapacaklarına gönülden inanıyorum.

Bundan 29 yıl önce 1993 yılında vakıf kuruluşunu tamamlayarak Artvin’e Hizmet yolunda bir “MUM” yaktık ve inanıyorum ki “ ARTVİN’E ve ARTVİNLİYE HİZMET” yolunda vakfımız “MEŞALE” olarak aydınlık verecek, hizmet edecektir.

Vakfımızın çalışmalarının, insanlığının barış ve mutluluğu için Artvin’imize faydalı olmasını diliyor,  Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum. Ve son olarak,Vakfımızın Hizmet binasının yapımı döneminde hizmeti olan tüm Vakıf yöneticiler adına Vakıf Başkanı sayın Esen Yağcı’ya bir “anı” belgesi vermek istiyorum bunun için Bakanımız Sayın Hasan Ekinci, Millet Vekilimiz sayın Engin Altay ve Belediye başkanlarımız adına sayın Demirhan Elçin’i bu “ANI” belgesini vermek için yanıma davet ediyorum.”