YEREL
Giriş Tarihi : 26-11-2021 13:00   Güncelleme : 26-11-2021 13:00

ÖZRÜ KABAHATLERİNDEN BÜYÜK

ÖZRÜ KABAHATLERİNDEN BÜYÜK

İYİ Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök’ün Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler DernekBaşkanı Merve Yavuzdemir’e yönelik yazdığı ve sosyal medya hesabından paylaştığı açık mektuba karşı Dernek Başkanı Merve Yavuzdemir ve dernek üyeleri basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği üyeleri dernek binası önünde toplanarak basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın metnini okuyan Dernek Başkanı Merve Yavuzdemir, “Aynı terbiyesizliği kim yaparsa onun karşısında dururum. Şimdi sormak istiyorum Kemalettin Bey'e kendisi acaba biliyor mu bir annenin feryadı ile gecenin bir yarısında uyanan çocukların ne demek olduğunu” diyerek İYİ Parti Kemalettin Akgök’e soru yöneltti.

Yavudemir basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Şahsım adına yapılmış olan açık mektuba İYİ Parti İl Başkanı Kemalettin Beye benim de birkaç sözüm olacaktır, cevabım olacaktır. Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı kimliğimi kenara koyup, şahsım adına yaptığı için,bir şehit kardeşi olarak kendisine benim de sormak istediğim acı ama gerçek olan, benim yaşamış olduğum sorularım var. 

Kendisi bana çünkü öyle hitap etmiş acı ama cevaplamamı istemişler. Kendisinin bahsettiği dönemlerde ben belki de lise çağındaydım.Kendisi acaba neredeymiş, hangisine tepkisi ne olmuş çok merak ediyorum. 12 Mart 2021 tarihinde Dernek Başkanı oldum.Dernek Başkanı olduktan sonra ben orada yapılmış olan şehit kardeşi olmamdan dolayı bir dernek başkanı olarak yapmam gerekeni yaptım.A partisi olsun A partisine yaparım, B partisi olsun B partisine yaparım. Aynı terbiyesizliği kim yaparsa onun karşısında dururum.

Şimdi sormak istiyorum Kemalettin Bey'e, kendisi acaba biliyor mu bir annenin feryadı ile gecenin bir yarısında uyanan çocukların ne demek olduğunu?Kendisi biliyor mu bir annenin çığlık sesleri ile uyanan yavrum sen Bingöl’ün tepesinde anne mi dedin, su mu istedin de canını verdin diye. Bir annenin çığlıkları ile yastığını yüzüne kapatan bir kardeşin ne demek olduğunu kendisi biliyor mu çok merak ediyorum ve soruyorum kendisine.

Bir annenin çığlıkları ile uyanan, 2 yıl boyunca benim diğer kardeşlerimle yüzümüz güldüğü zaman ağzımızdan yemek kaşığı düşerdi. Annem abiniz şehit oldu siz gülüyor musunuz diye kızardı.Bunun ne demek olduğunu biliyor mu acaba? Kendisi benim köylümdür ne yazık ki.Benim abim orada Türk bayrağı dalgalanırken onun gölgesi altında yatıyor ve kendisi bana bunları söyleyebiliyor.

Gerçekten çok üzgünüm bir o kadar da huzurluyum, ne diyeceğimi kendisine gerçekten bilmiyorum. Biz burada 500 kişilik Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği olarak yemek verdiğimizde acaba kendilerini davet etmemiş miyiz, şehit ailesiyiz, biz gazileriz. Bizim bir partiyle hiçbir bağımız olabilir mi?Hangi parti ile bir ayrıcalığımız olabilir ki bütün herkes zaten bize şehit ailesi ve gazi diye bakmalı.Öyle bir ayrımı kendi içlerinde yaptığı için, kendisi basın açıklaması yapmadan önce beni aradığında üzüntüsünü belirti.Basın açıklaması yaptıktan sonra da özürlerini üzüntülerini belirtmek için derneğimize geleceğinden bahsetti.Gerçekten özürleri çok güzel oldu, özürleri kabahatinden büyük. Ben istemiyorum. Ben bir şey demiyorum, ben şehit kardeşi olarak duygularımı ifade ettim.Benim için yaptığı, şahsım adına yaptığı hiçbir şeyi de kabul etmiyorum, etmeyeceğim.”