YEREL
Giriş Tarihi : 25-08-2021 11:52   Güncelleme : 25-08-2021 11:57

ÖZGÜRLÜĞÜN VE UMUDUN KENTİ

Cumhuriyet Halk Partisi YDK Başkanı, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, bu yıl 40’ıncısı düzenlenen Kafkasör Boğa Güreşleri etkinliğine izleyici olarak katılım gösterdi.

ÖZGÜRLÜĞÜN VE UMUDUN KENTİ

CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan, Kafkasör Festivallerinin 2 yüz yıllık bir miras olduğunu, bu yıl 40’ıncısının düzenlendiğini belirterek, “Bu sene biraz sıkıntılar çektik. Belediye Başkanı Demirhan Elçin büyük bir özveriyle Kafkasör Festivalinin aynı yerde yapılmasıyla alakalı büyük bir çalışma içerisinde oldu. Bu festivalin Kafkasör arenasında gerçekleşmesinde Gökçen ailesinin çok büyük katkıları var. İyi niyetlerinden ve katkılarından dolayı şükran duygularımı ifade ediyorum. Artvin Kafkasör’ü sadece Türkiye için değil dünya için bir markadır. Bu geleneği sürdüren Artvinlilere, kendi burada olmayan ama yüreği burada atan bütün vatandaşlara şükranlarımı sunuyorum. Artvin ve Artvinli yaşadığı müddetçe bu kent turizm kenti olma özelliğini sonsuza kadar taşıyacaktır. Bu kenti bir maden kenti olarak değil boğa güreşiyle, doğasıyla, yeşiliyle, halk oyunlarıyla eğitim ve turizm kenti olarak yeni nesillere aktaracağız” dedi.

Bayraktutan, Meclis’in tatile girmesi itibariyle Artvin Merkez’de ve ilçelerde çalışmalar yaparak, 22 Temmuz’da Arhavi’de yaşanan sel felaketi ardından ilçeyi ziyaret ettiğini söyledi ve şu ifadelerle açıklamalarını sonlandırdı;

“Artvin’i ilçeleriyle beraber adım adım geziyoruz. Özellikle son günlerde Arhavi’de büyük bir sıkıntı var. On, on beş gün boyunca sadece Arhavi’ye odaklandık. Arhavi için büyük yardımlarda bulunduk. Bir Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Millet İttifakının Belediyeleri olarak nereden bir sel, yangın felaketi varsa orada bulunmaya ve yardımcı olmaya devam edeceğiz. Herkes şunu iyi bilsin Artvin Mustafa Kemal Atatürk’ün kentidir. Bir Cumhuriyet kentidir. Çağdaşlığın ve modernliğin bir kentidir. Şehrin bütün ilçeleriyle beraber bir bütündür. Büyük bir heyecan ve gururla ilçeleri gezmeye devam edeceğiz. 1 Ekim’de meclis açıldığı günden itibaren Artvin’de nerede bir sorun varsa yüksek bir heyecanla Artvin’in sorunlarını Parlamentoya taşımaya devam edeceğiz. Bu kenti özgürlüğün ve umudun kenti yapacağız.”