KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 18-03-2021 15:01   Güncelleme : 18-03-2021 15:01

ÖZDEMİR BAĞDATLI (YARGI)

Sevgili okuyucularım bir ülke için olmazsa olmazlardan biri yargıdır bir ülkede yargı olmazsa kaos çıkar ülke sıkıntı yaşar çökmeye kadar gider.

ÖZDEMİR BAĞDATLI (YARGI)

Evet adaletin en önemli güvencesi yargı , yargının ana teminatı da ve dayanağı da hukuktur işte bu nedenle adalet zarar görürse devlet zarar görür deniyor . Andımızın kaldırılması ile birlikte tartışmaya açılan yargı ülke adına üzücüdür yargı hukuk gücü ile karar vermeyip güçlü siyasetçiye göre karar vermesi tartışmayı tetikleyen en büyük etkendir . Andımız üç yıl önce kaldırılacak denmesinin ardından üç yıl sonra kalkması siyasetçinin hukuk karşısındaki gücüdür .

Evet MHP si andımızın kaldırılması için gösterdiği tepki çok sert oldu ama adres yanlış oldu burada yapması gereken iş yargıya gitmeden siyaset ile çözüm aramalı idi yargının kararını beğenmeyebilirsin ama saygı göstermeli onu en sert şekilde eleştirip halkın önünde küçük düşürmemelisin siyaseten kullandığın sözlerde yargıyı kullanamazsın sonuçta yargı hepimizin kimsenin siyasi basamağı veya siyasilerin güç gösterebileceği alan değil . Sayın Bahçeli gösterdiğin tepkide samimi isen bunu siyasi arenada çözmeli yargıya karşı daha düzgün sözcükler kurmalısın ortağı olduğun parti yetkilileri ile görüşür bu iş çözülmeden andımız okullarda okunmadan değil ortaklık iş birliği yapmamız bile mümkün değil demeniz gerek .

Değerli okuyucularım çağdaş devletlerde ve demokrasi ile yönetilen ülkelerde devleti ayakta tutan tartışmasız adalettir burada siyasetin veya siyasetçinin atadığı yargıçlar üzerinden tüm adaleti suçlu gösterme çabası adil ve doğru değildir . Evet ülkede tartışılması gereken adalet veya Devletin vali , kaymakam Ve diğer bürokratik kurumları değil tüm bunları yöneten siyasettir , siyasilerin seçmenlerine güç göstermesi için Devletin kurumları Ve yargı gibi değerleri göz ardı etmemeli Deren’in akışını değiştirmek için gayret göstermeli . Ben ülkemde her ne kadar siyasi baskı altında olsalar bile adil bürokratların Ve yargı mensuplarının var olduğuna inanıyor hiç kimsenin yargıyı tartışmamasını arzu ediyorum saygılarımla