KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 12-06-2021 10:57   Güncelleme : 12-06-2021 10:57

ÖZDEMİR BAĞDATLI - TEPKİ

Sevgili okuyucularım demokrasi ile yönetilen ülkelerde sıkıntılı ve sorunlu süreçlerde insanların demokratik tepki koyması kadar doğal bir şey yoktur.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - TEPKİ

Burada dikkat edilmesi gereken çok önemli husus vardır buda koyacağın tepkinin devlete değil devleti yöneten siyasilere karşı olmalıdır . Devlet somut bir kavramdır Ve milletten oluşur içinde güvenlik birimleri dahil bir çok birimler vardır kısacası devlet demek millet demektir kimse millete karşı tepki koyamaz milleti yöneten yönetim ve başındaki siyasi iradeye tepki koyulur . Evet ülkemizde bir çok demokratik tepkiler olmuştur ama her seferinde devlet ile karşı karşıya gelinmiştir peki neden ?.

Evet ülkede bir çok demokratik dernekler vardır bunlar zaman zaman bir araya gelir seslerini duyurmak için sokağa inilir tepki gösterilir bu anayasal bir haktır fakat ne hikmetse bu hak kullanılırken devlet ile karşı karşıya gelinmesi zaman zaman sert müdahaleler ile karşı karşıya kalınması kaçınılmaz oluyor peki neden , devlete karşı bir tepki Yok iken Devletin birimleri tepkiye karşı , karşı tepki neden gösteriyor burada yanlış bir şey var acaba siyasi yönetimimi bunu istiyor yoksa tepki gösteren dernekler veya kişiler işin ucun mu kaçırıyor ? Devlet milletten oluşuyorsa millet kendi kendine tepki vermeyeceğine göre tepkiden rahatsız olan siyasi yönetimler neden milletten oluşan devlet kurumlarını milletin üstüne salıp güç kullanıp susturulmak isteniyor ?

Değerli okuyucularım her demokratik tepkinin ardından devlet ile karşı karşıya gelmek doğru değil çünkü tepki amacından çıkıyor Ve çatışmaya dönüyor zararlı çıkan millet oluyor bunun başka bir yolu olmalı gösterilen tepkide devlet içinde olmamalı , devlet birimleri ile çatışmadan kaçınmalı peki bu nasıl olur veya olur mu evet olur gösterilen tepki bir amaç uğruna olur Ve bu amacın dışına çıkılmasa sanıyorum devlet ile karşı karşıya gelinmez . Kötü yönetimden ötürü hak olan tepki kötü yönetime karşı olmalı bunun en etkili olanında seçim sandığıdır önüne seçim sandığı geldi mi oy vermez kötü yönetimden kurtulursun Ve böylece radikal tepki göstermiş olursun saygılarımla